Zavrieť

Porady

krátenie dovolenky

Dobrý deň, chcem sa poradiť. Mám zamestnanca v PP od 1.8.2006. Od 10.8.2006 do 13.3.2007 bola na PN. Za obdobie r. 2006 nemá nárok na dovolenku. V roku 2007 PN od 3.4-15.4.07. Koniec PP je 16.5.07. Ako mám postupovať pri výpočte dovolenky za r.2007? (neodpracovaných 60 dní). Podľa mňa nemá nárok na dovolenku. Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Postupuješ podľa § 105 Zákonníka práce
    § 105
    Dovolenka za odpracované dni
    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 22 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ak zamestnanec nema odpracovanych 60 dní v kal. roku, tak mu pripada za kazdych 22 odprac.dni v prislušnom kal. roku 1/12 dovolenky za kal.rok.
    Podla toho ako počítam tak jej vychadza že pracovala 21 dni. Takže by nemala mať narok na dovolenku, opravte ma ak sa mylim.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Opravujem sa, ospravedlnujem sa, ale zle som si vsimla datum, myslela som ze skoncila 15.04.PN a 16.04. PP.
    Podla prepočtu odprac.dni mi vychadza, že v r.2007 pracovala spolu 42 dni. A za kazdych 22 dni priznavas 1/12, takže by mala mať narok na tu 1/12 z celkovej vymery dovolenky.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    slonica Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa poradiť. Mám zamestnanca v PP od 1.8.2006. Od 10.8.2006 do 13.3.2007 bola na PN. Za obdobie r. 2006 nemá nárok na dovolenku. V roku 2007 PN od 3.4-15.4.07. Koniec PP je 16.5.07. Ako mám postupovať pri výpočte dovolenky za r.2007? (neodpracovaných 60 dní). Podľa mňa nemá nárok na dovolenku. Ďakujem za odpovede
    Má nárok na 1/12 z ročného nároku za každých 22 odpracovaných dní. Počet odpracovaných dní za obdobie 14.03.-02.04.2007 je 14 dní a za obdobie 16.04.-16.05.2007 je 23, spolu 37 dní. Jeho nárok na dovolenku je teda 1/12 z 20 alebo z 25 dní, podľa toho aký je jeho ročný nárok.
    Naposledy upravil jankasm : 17.05.07 at 07:14

    slonica je offline (nepripojený) slonica

    slonica
    PN načítam aj z roku 2006, alebo sa počíta len r.2007. Je to rozdiel. S rokom 2006 je to nad 100 dní. Len rok 2007 nemá PN nad 100 dní.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slonica Pozri príspevok
    PN načítam aj z roku 2006, alebo sa počíta len r.2007. Je to rozdiel. S rokom 2006 je to nad 100 dní. Len rok 2007 nemá PN nad 100 dní.
    Nárok na dovolenku sa posudzuje v každom roku samostatne

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    jankasm Pozri príspevok
    Má nárok na 1/12 z ročného nároku za každých 22 odpracovaných dní. Počet odpracovaných dní za obdobie 14.03.-02.04.2007 je 14 dní a za obdobie 16.04.-16.05.2007 je 23, spolu 37 dní. Jeho nárok na dovolenku je teda 1/12 z 20 alebo z 25 dní, podľa toho aký je jeho ročný nárok.
    V mesiaci marec odpracoval 13 dni, v apríli 13 dni a v máji 16 dni. To je spolu 42 dni. Ale zaver je aj tak ten isty. Len 1/12 z ročného naroku sa mu uzna.

    A slonica, neviem ci si mala konkretne otazku na kratenie dovolenky, tak prvych 100 dni sa krati dovolenka ale len ak odpracoval v danom roku aspon 60 kal.dni.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    nikulik Pozri príspevok
    V mesiaci marec odpracoval 13 dni, v apríli 13 dni a v máji 16 dni. To je spolu 42 dni. Ale zaver je aj tak ten isty. Len 1/12 z ročného naroku sa mu uzna.

    A slonica, neviem ci si mala konkretne otazku na kratenie dovolenky, tak prvych 100 dni sa krati dovolenka ale len ak odpracoval v danom roku aspon 60 kal.dni.
    Tieto tvoje počty sú však s počítaním kalendárnych dní. Pri nároku na dovolenku sa posudzujú odpracované dní, čiže len pracovné. Jasne sa píše v zákone, za každých 22 odpracovaných dní. Víkendy sa nepočítajú.
    marec - 13 dní, apríl - 12 dní, máj - 12 dní

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    jankasm Pozri príspevok
    Tieto tvoje počty sú však s počítaním kalendárnych dní. Pri nároku na dovolenku sa posudzujú odpracované dní, čiže len pracovné. Jasne sa píše v zákone, za každých 22 odpracovaných dní. Víkendy sa nepočítajú.
    marec - 13 dní, apríl - 12 dní, máj - 12 dní
    Ano, o tomto som vedela, ale akosi som na to pri vypočte nemyslela, tak sa ospravedlnujem. Ale aj tak, v maji ma byt tym padom 10 dni.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    nikulik Pozri príspevok
    Ano, o tomto som vedela, ale akosi som na to pri vypočte nemyslela, tak sa ospravedlnujem. Ale aj tak, v maji ma byt tym padom 10 dni.
    V máji 12 dní - počítajú sa aj sivatky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.