Zavrieť

Porady

Keď si ja zoberiem pomocníka...

Ahojte...

Podnikám len krátko a to v oblasti vizáže a vlasov....
Idem pracovať na jednej zákazke a potrebujem si zo sebou zobrať aj výpomoc.
Ja- živnostník, pomocník- študent. Samozrejme zákazka je fakturovaná na mňa. Pomocník dostane odmenu.
Mám s ním uzavrieť nejakú dohodu o honorári? Mám nejaké povinnosti? Je to vlastne možné?
Naposledy upravil Andrea*** : 17.05.07 at 12:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Andrea*** Pozri príspevok
    Ahojte...

    Podnikám len krátko a to v oblasti vizáže a vlasov....
    Idem pracovať na jednej zákazke a potrebujem si zo sebou zobrať aj výpomoc.
    Ja- živnostník, pomocník- študent. Samozrejme zákazka je fakturovaná na mňa. Pomocník dostane odmenu.
    Mám s ním uzavrieť nejakú dohodu o honorári? Mám nejaké povinnosti? Je to vlastne možné?
    So študentom uzavri Dohodu o brigádnickej práce študenta. Budeš musieť sa prihlásiť na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti, a aj do SP najprv ako zamestnávateľ a potom aj študenta ako dohodára. V dohode bude uvedená odmena z ktorej vyrátaš urazové poistenie (0,80% z hrubej odmeny) a garančné poistenie (0,25%). Ak študent ti podpíse vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti, tak simôže uplatniť aj nezdaniteľnú čiastku z odmeny (7.968,- Sk).

    P.S. Keď je to naraz priveľa info, tak kľudne sa pýtaj ďalej.

    Andrea*** je offline (nepripojený) Andrea***

    Andrea***
    No fajn.... a to aj v prípade že ide o jednodňovú záležitosť....?
    na DÚ som už dávno registrovaná..

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Andrea*** Pozri príspevok
    No fajn.... a to aj v prípade že ide o jednodňovú záležitosť....?
    na DÚ som už dávno registrovaná..
    Aj keď ide o jednodňovú záležitosť. Na DÚ možno si registrovaná ako platiteľ dane z príjmu fyzických osôb, ale ak máš zamestnanca, resp. dohodára tak sa musíš registrovať aj na platiteľa dane zo závislej činnosti. Z toho ti potom vyplýva aj povinnosť podávať 1/4 ročný prehlad - hlásenie o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti.

    janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

    janka.janka
    Andrea*** Pozri príspevok
    No fajn.... a to aj v prípade že ide o jednodňovú záležitosť....?
    na DÚ som už dávno registrovaná..
    este by tu bola jedna moznost - velmi jednoducha - zmluva o dielo... tam netreba nic nahlasovat a pod. a danova povinnost patri zhotovitelovi diela..
    Smith,ako to tu tak citam, nestaci ak spravi medzi studentom DoBPŠ, prihlasi ho do SP ako dohodara? Ja som uz tiez prihlaseny na DÚ a teraz keby som chcel niekho zamestnat napr.na DoVP tak sa musim na DÚ prihlasit ako platitel dane zo zavislej cinnosti? tomu nejako nerozumiem!?

    Keď si ja zoberiem pomocníka...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.