Zavrieť

Porady

Faktúra týkajúca sa roku 2006

Ahojte, ja mám takýto problém. Teraz mi došla faktúra z ČR za prenájom auta za rok 2006 v sume 80000 CZK a za rok 03/2007 v sume 16000 CZK. Faktúra bola vystavená v marci 2007 (za obdobie 03/2006 - 03/2007). No predošlá účtovníčka neurobila žiadnu rezervu na nevyfakturované dodávky. Čo mám teraz robiť: mám opraviť daňové a tým navýšiť stratu z minulého roka o tých 80000, alebo to môžem nechať tak. No ak to nechám tak v rok 2006 nebude preukázateľne vykázaný zisk/strata. A ešte akým kurzom prerátam sumu na faktúre (marcovým alebo dnešním).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    bea10 Pozri príspevok
    Ahojte, ja mám takýto problém. Teraz mi došla faktúra z ČR za prenájom auta za rok 2006 v sume 80000 CZK a za rok 03/2007 v sume 16000 CZK. Faktúra bola vystavená v marci 2007 (za obdobie 03/2006 - 03/2007). No predošlá účtovníčka neurobila žiadnu rezervu na nevyfakturované dodávky. Čo mám teraz robiť: mám opraviť daňové a tým navýšiť stratu z minulého roka o tých 80000, alebo to môžem nechať tak. No ak to nechám tak v rok 2006 nebude preukázateľne vykázaný zisk/strata. A ešte akým kurzom prerátam sumu na faktúre (marcovým alebo dnešním).

    Odpovedala som Ti tu, mrkni sa na to:
    http://www.porada.sk/t52460-faktura-z-roku-2005-a.html

    Faktúra týkajúca sa roku 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.