Zavrieť

Porady

Zväz včelárov - ako na to

Chcem Vás požiadať o radu. Založili sme ZO Slovenského včelárskeho zväzu a presne nieveme aké máme povinnosti vyplývajúce zo zákona o dani s príjmu, účtovníctva a ďaľších. Sme zaregistrovaný na MV SR ako celoslovenská organzácia a máme pridelené IČO s tým, že každá ZO je odlíšený posledným trojčíslom. Neviem či máme povinsoť sa registrovať aj na DÚ, tam mi odpovedakli, že do príjmu 300.000,-Sk nemusíme, ale nieviem nájsť aký právny predpis o tom pojednáva. Vedenie účtovníctva by malo byť asi jednoduché. Prosím poradte. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Oslobodenie príjmov do 300 000 sk bolo už za rok 2007 zrušené novelou Zákona o dani z príjmov platnou od 1.1.2007. Na DÚ je povinnosť sa registrovať pokiaľ plánujete niekoho zamestnávať alebo v prípade, že plánujete vykonávať aj podnikateľskú činnosť. Pokiaľ neprekročíte obrat 3 milióny alebo nebudete podnikať stačí vám viesť jednoduché účtovníctvo.

    ocvarpet je offline (nepripojený) ocvarpet

    ocvarpet
    Ešte by som Vás chcel poprosiť o odkaz na právnu úpravu, chcel by som si to naštudovať, ale nemôžem to nájť. Účtovníctvo som našiel, ale registráciu nie. Ďakujem.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Zákon o správe daní a poplatkov, § 31, registračné povinnosti daňových subjektov :-)

    Zväz včelárov - ako na to

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.