Zavrieť

Porady

Znova - živnostník, miesto podnikania versus miesto výkonu práce ( prevádzka )

Môj klient živnostník - masér má trvalé bydlisko a zároveň sídlo podnikania v Dobšinej. Chránenú dielňu - prevádzku si otvoril v Prievidzi, kde dochádza každý týždeň alebo raz za dva týždne.
Chce si uplatniť do daňovo uznateľných výdavkov výdaje na cestovné a výdaje na ubytovanie ktoré má zmluvne dohodnuté na ubytovni.
Podľa mňa cestovné neprichádza do úvahy - pretože sa jedná o miesto výkonu pravidelnej práce.
Ale neviem či by bola nejaká možnosť uplatniť vádaje za ubytovanie. Prešla som porady aj som sa pýtala a názory sú protichodné. Prosím Vás poraďte, najlepšie s odvolaním na usmernenie alebo nariadenie ministerstva alebo priamo § zákona.
Vopred ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Škoda, že nikto nič, rozhodla som sa cestovné neúčtovať a podarilo sa mi ho o tom presvedčiť. Na zaúčtovaní ubytovania však trvá, takže tak.

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    Na prvý pohľad.... cestovné medzi miestom podnikania a prevádzkou by sa dalo dať do nákladov. Ale cestovné z trvalého bydliska na prevádzku nie.
    K druhému pohľadu sa momentálne nedostanem....

    Znova - živnostník, miesto podnikania versus miesto výkonu práce ( prevádzka )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.