Zavrieť

Porady

Zmluvný lekár

Je pravda, že firma má mať svojho zmluvného lekára a tam posielať svojich zamestnancov na vstupné prehliadky? Tento lekár by k nám chodil a hodnotil by prostredie, my by sme mu za túto službu mali platiť - firemný zmluvný lekár. Niekde som to započula a diskutujeme v práci o tom, len nei som si istá, či to je už v platnosti. Ďakuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Najlepšie na tom je, že v našom okolí nemáme žiadneho lekára. Najbližšie 20 km. Skvelé.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Fipina, ten zoznam lekárov sa stále bude dopĺňať.....a myslím si , že to bude pre nich celkom slušný príjem, tak sa to budú snažiť získať viacerí, tak asi len stačí vydržať.

    danka26 je offline (nepripojený) danka26

    danka26
    potrebovala by som rýchlu odpoveď ak je to možné na otázku-ak má organizácia zmluvného lekára, či môžu zamestnanci navštevovať svojho ošetrujúceho lekára v prípade bežných ošetrení a či platia takýmto lekárom vystavené PN-ky,príp. ošetrenie u lekára alebo doprovod. Máme na to rôzne názory v zmysle možnosti výberu ošetrujúceho lekára. vďaka!!!!

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    danka26 Pozri príspevok
    potrebovala by som rýchlu odpoveď ak je to možné na otázku-ak má organizácia zmluvného lekára, či môžu zamestnanci navštevovať svojho ošetrujúceho lekára v prípade bežných ošetrení a či platia takýmto lekárom vystavené PN-ky,príp. ošetrenie u lekára alebo doprovod. Máme na to rôzne názory v zmysle možnosti výberu ošetrujúceho lekára. vďaka!!!!
    Myslím si, že všetko zostane v platnosti tak, ako bolo doteraz, iba pribudne ďalšia povinnosť - vzťah s PZS...

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    Pracovná zdravotná služba vykonáva zdravotný dohľad len v súvislosti s prácou. Všetci ľudia, aj zamestnaní ( pracujúci), majú naďalej svojho vlastného praktického lekára pre dospelých, s ktorým majú zmluvu v zmysle slobodnej voľby lekára a tento vykonáva tzv. kuratívu a vystavuje aj PN, atď., všetko čo s tým súvisí. U tohoto lekára má každý nárok aj na lekársku preventívnu prehliadku raz za dva roky a náklady za ňu uhrádza zdravotná poisťovňa, v ktorej je osoba poistená. Lekárske preventívne prehliadky v súvislosti s prácou vykonáva Pracovná zdravotná služba a súvisiace náklady s nimi uhrádza zamestnávateľ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.