Zavrieť

Porady

splatenie straty min rokov

ahojte potrebujem poradit.
SRO je spoločnikom v inej SRO ktorá dosiahla stratu a VZ rozhodlo ze sa tato strata uhradi. ako ma SRO zauctovat uhradu straty inej SRO v ktorej figuruje ako spolocnik.

Dakujem velmi pekne za pomoc
Naposledy upravil olkos : 30.05.07 at 17:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olkos je offline (nepripojený) olkos

    olkos
    olkos Pozri príspevok
    ahojte potrebujem poradit.
    SRO je spoločnikom v inej SRO ktorá dosiahla stratu a VZ rozhodlo ze sa tato strata uhradi. ako ma SRO zauctovat uhradu straty inej SRO v ktorej figuruje ako spolocnik.

    Dakujem velmi pekne za pomoc
    prosim poradte mi

    dakujem

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Ja by som to zaúčtoval ako finančný náklad (asi na 568).
    Samozrejme by to nebolo daňovo uznané.
    Druhá možnosť by bola, ak ste precenilidlhodobý finančný majetok na reálnu hodnotu podľa § 27 (napríklad metódou vlastného imania) a rozdiel bol účtovaný na 414, zaúčtovať úhradu straty 414/221. Asi ide o významnú sumu a toto riešenie sa mi zdá lepšie, lebo neovplyní HV bežného roka. samozrejme to treba vysvetliť v poznámkach UZ.

    olkos je offline (nepripojený) olkos

    olkos
    super dakujem za poradenie islo vyslovene ze sro dosiahla stratu a spolocnici sa rozhodli ju uhradit

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    S.r.o. dosiahla za rok 2005 zisk, tento si spoločníci rozdelili, ale nevyplatili, pretože nie je z čoho. Stále ho evidujem na 364. Za rok 2006 s.r.o. dosiahla stratu, tú som preúčtovala na 429. Spoločníci sa rozhodli, že tieto peniaze dajú na pokrytie straty. Dá sa to ? Potrebujú sa dostať do kladných čísiel kvôli banke.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš opraviť účtovanie rozdelenia zisku spoločníkom 364/428, a potom zaúčtuješ úhradu straty 428/429. IUD doložíš zápisom z VZ.

    splatenie straty min rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.