Zavrieť

Porady

Potvrdenie zamestnávateľa - nemocenské

Milí poraďáci,

potrebujem pomôcť: 1.5.2007 k nám nastúpila zamestnankyňa za minimálnu mzdu 7.600,- Sk. Od 23.5.2007 do 25.5.2007, t.j. tri dni mala ošetrovné. Prvý diel som opečiatkovala, podpísala a spolu s potvrdením poslala na SP. V potvrdení som uviedla v bode 10 - pravdepodobný zárobok 7600,- Sk. Teraz mi volali zo SP, že je to zle a že mám uviesť zárobok od 1.5.07 do 22.5.07, no ja neviem ako. Poradíte niekto ako to vyrátať?Ešte dodám, že pracujem v Olympe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Teraz som si nie istá - nevieš vypočítať mzdu za to obdobie? Alebo sa Ti len nezdá postup SP? Vymeriavací základ pre nemocenské dávky, a teda aj ošetrovné sa dá za obdobie, kedy pracovala totiž vypočítať. Nemôžeš teda na potvrdenie uviesť jej pravdepodobný zárobok. Ten by sa uvádzal len vtedy, ak by neodpracovala v rozhodujúcom období pre určenie nemocenských dávok ani jeden deň.

    xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

    xmatisova
    Presne tak, ako píšeš, neviem to vyrátať, neviem postup, mzdy robím veľmi krátko.

    xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

    xmatisova
    Som bezradná, naozaj neviem ako to vyrátať. Ak by ste mi napísali spôsob, budem veľmi vďačná. Vopred ďakujem za každú pomoc.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Vygeneruj si mzdu, pri kóde mzdy, ktorý používaš pre výplatu (hodinová,
    mesačná ..) si nechaj vyklikané len dni od 1.-22.5.
    Kód N04 - vyklikať od 23.5 do 31.5., aby nemal pracovník od 23.5. mzdu a vytlačiť potvrdenie.

    Potom opraviť podľa skutočnosti.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    xmatisova Pozri príspevok
    Milí poraďáci,

    potrebujem pomôcť: 1.5.2007 k nám nastúpila zamestnankyňa za minimálnu mzdu 7.600,- Sk. Od 23.5.2007 do 25.5.2007, t.j. tri dni mala ošetrovné. Prvý diel som opečiatkovala, podpísala a spolu s potvrdením poslala na SP. V potvrdení som uviedla v bode 10 - pravdepodobný zárobok 7600,- Sk. Teraz mi volali zo SP, že je to zle a že mám uviesť zárobok od 1.5.07 do 22.5.07, no ja neviem ako. Poradíte niekto ako to vyrátať?Ešte dodám, že pracujem v Olympe.
    Mesačná mzda 7600,- v mesiaci pracovala od 1.5.-22.05.2007. Spočítaš pracovné dni do 22.5.2007 = 16 dní a výpočet je nasledovný:
    7600/23 (počet prac. dní v mesiaci) *16 (počet prac. dní do nástupu na OČR) = 5286,9564, zaokrúhliš na 5287,-. To je mzda dosiahnutá za obdobie 1.5.-22.5.2007.
    !!! Nie je však dosiahnutý minimálny mzdový nárok (43,7*16*8=5594,-) ani minimálny VZ pre SP (ktorý je 5394,-), takže do potvrdenia by som uviedla VZ 5594,-. !!!
    Ak sa mýlim prosím niekoho o opravu. Ď.
    Naposledy upravil jankasm : 28.05.07 at 06:41

    Potvrdenie zamestnávateľa - nemocenské

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.