Zavrieť

Porady

Vypoved pocas tehotenstva

Dobry den prajem, chcela by som sa informovat ohladom vypovede. V nasej spolocnosti sa rusi jedno oddelenie, ktoreho clenom som aj ja. Do konca juna sme vedeni tu, ale od jula by sa oddelenie malo stahovat do zahranicia. Mam v zamestnani zmluvu na dobu neurcitu,a zatial vypoved nemam, ale nerata sa so ziadnymi miestami ako nahradnymi-to znamena, ze nas inde nepresunu, len ak by sme chceli ist do zahranicia. Zistila som, ze som tehotna-cakam na lekarske potvrdenie, aby som to oznamila zamestnavatelovi. Je mozne aby ma v tejto situacii vyhodil? Alebo ma povinnost mi ponuknut nahradne miesto, nakolko ja nemam zaludok chodit na pohovor, ked viem, ze nastupit nebudem moct, lebo by som im zatajila skutocnost. Prosim poradte mi, na co mam pravo a co zamestnavatel nemoze voci mne ake kroky uskutocnit. Dakujem a prajem prijemny den...vasa citatelka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V podstate ak to techotenstvo oznámiš si v OD, tam je zákaz výpovede, neplatí iba v prípade výpovede podľa § 63 odst.1 písm.a-t.j. ak sa zrušuje alebo premiesťňuje zamestnávateľ, alebo jeho časť, teda, zamestnávateľ prakticky by tento § mohol využiť..

    ocguru je offline (nepripojený) ocguru

    ocguru
    Dakujem pekne za odpoved. To znamena ze nemam narok na nic-jedine asi na dvojmesacne odstupne... To je dost blba situacia, lebo clovek v podstate nemoze ist do nejak novej prace..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak dá výpoveď podľa uvedeného § a požiadaš o skončenie PP pred začiatkom plynutia VD máš nárok na odstupné.

    Vypoved pocas tehotenstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.