Zavrieť

Porady

Posun dátumu v PC

Obraciam sa na všetkých, ktorí by vedeli poradiť ohľadne posunu systémového dátumu v PC /notebook/. Dva mesiace po zakúpení mi raz za mesiac začalo posúvať dátum o jeden deň dopredu, neskôr dvakrát do mesiaca. V autorizovanom servise natvrdo preformátovali disk a keďže sa po pár dňoch problém zopakoval, vymenili základnú dosku. Dátum bol v poriadku necelé tri mesiace a opäť ho posunulo o deň dopredu. Technik v predajni, kde bol počítač zakúpený, ale ani servisný technik v autorizovanom servise sa s týmto problémom ešte nestretol. Obraciam sa teda na Vás, či máte niekto skúsenosti s uvedeným problémom.
/Mám nainštalovaný antivír AVG, Spybot-Search & Destroy a Ad-Aware SE. Robím si pravidelne kontrolu a údržbu./
Za každú radu srdečne ďakujem, všetkým prajem radostné harmonické dni.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    čo ma tak v rýchlosti napadá:

    - nejaký mierumilovný trojan alebo niektoré špeciálne inštalácie samostiahnuté z netu to môžu robiť (nemusí to byť ani vírus). Tiež som to ešte nevidel, ale čo som počul, robia to tzv. "search bars", t.j. treba odinštalovať neznáme veci, resp. obnoviť systém do dátumu, kedy to ešte nerobilo

    - chybná séria dosiek, resp chybná verzia biosu





    aká značka notebooku to je? aký systém používaš?

    luna21 je offline (nepripojený) luna21

    Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac luna21
    M3G Pozri príspevok
    čo ma tak v rýchlosti napadá:

    - nejaký mierumilovný trojan alebo niektoré špeciálne inštalácie samostiahnuté z netu to môžu robiť (nemusí to byť ani vírus). Tiež som to ešte nevidel, ale čo som počul, robia to tzv. "search bars", t.j. treba odinštalovať neznáme veci, resp. obnoviť systém do dátumu, kedy to ešte nerobilo

    - chybná séria dosiek, resp chybná verzia biosu





    aká značka notebooku to je? aký systém používaš?

    Vďaka za správu. Je to Fujitsu Siemens /Amilo M6450G/ a systém mám XP. Hneď ako som prišla na posun, pozerala som bod obnovy, ale bohužiaľ, bol jediný a to v ten deň, kedy posunul dátum, takže som si nepomohla.
    Ak by to bola chyba ako uvádzaš, je možné, že by to nevedeli v autorizovanom servise?
    Ešte raz srdečná vďaka, pekný večer.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Ja som sa konkrétne s týmto ešte nestretol. Vymieňal som viacero batérii z dôvodu, že sa dátum nastavoval na výrobný dátum, ale toto nie.
    Pozeral som aj v zahraničných fórach a zistil som, že tento problém je taký zriedkavý, že pravdepodobnosť, že sa to isté stane po výmene základnej dosky je veľmi mizivá. Resp. mohla by to byť chyba základnej dosky, ale to by Ťa museli pri reklamácii trochu oklamať a dosku nevymeniť.

    Skôr to vidím na softérový problém, už vzhľadom na nemožnosť obnovy dozadu.

    CTRL+ALT+DEL
    Procesy

    Vypíš mi súbory(t.j. procesy), ktoré sú tam zobrazené.

    luna21 je offline (nepripojený) luna21

    Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac luna21
    Vypíš mi súbory(t.j. procesy), ktoré sú tam zobrazené.[/QUOTE]


    Start Opera.exe
    igfxsrvc.exe
    Remind32.exe
    Tea Timer.exe
    mdm.exe
    evgemc.exe
    avgupsvc.exe
    ctfmon.exe
    avgamsvr.exe
    spoolsv.exe
    explorer.exe
    jusched.exe
    CnxDslTb.exe
    SoundMan.exe
    avgcc.exe
    SynTPEnh.exe
    sm56hlpr.ex
    igfxpers.exe
    igftray.exe
    hkcmd.exe
    svchost.exe - ten je tam ešte 4x
    taskmgr.exe
    lsass.exe
    services.exe
    winlogon.exe
    csrss.exe
    smss.exe
    alg.exe
    System.exe
    a nečinné procesy...

    Tieto sú spustené a zrejme nie všetky musia byť, ale tomu nie veľmi rozumiem, tak sa neodvážim ktorýkoľvek ukončiť.
    Ďakujem Ti za záujem, za všetky rady, ktoré súpre mňa veľmi užitočné.
    Pekný deň.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Tiež mám dátum posunutý . Ale mne asi pricválal na Trojanovi.

    luna21 je offline (nepripojený) luna21

    Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac luna21
    Melnick Pozri príspevok
    Tiež mám dátum posunutý . Ale mne asi pricválal na Trojanovi.
    A pricválal Ti včerajší, alebo zajtrajší... teda posunutý dopredu alebo dozadu?
    Radostný deň.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ja sa riadim heslom: teraz je zajtra. Čiže som o deň pred Vami.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G


    Start Opera.exe
    mdm.exe


    Tieto sa mi nejako nepáčia, ostatné sú ok.
    mdm.exe je program z windowsu, ale normálne by nemal byť spustený. Vyhľadaj iba tento súboru na disku, kde sa nachádza. Ak sa nachádza windows/system32, malo by to byť pravdepodobne ok.

    Program Start Opera.exe by mohol byť práve ten vyhľadávací program, ktorý by to mohol robiť. štart-spustiť napísať do príkazového riadku msconfig, potom v tomto programe vybrať-po spustení-odčiarknuť spomínané 2 programy- ok a reštartovať. Po reštartovaní začiarknuť tabuľku, ktorá sa objaví a dať ok. Ak sa na to cítiš, skús to , keď nie, pozri dole.

    A najprv naištalovať lepší antivír. AVG býval niekedy dobrý, ale už nejaké 3 roky nestíha, nezachytí množstvo vírusov. Taký vcelku dobrý antivír je napr. www.avast.com, a pre domácnosti dokonca zadara a je aj v češtine. stiahnuť, naištalovať, aktualizovať, všetko prezrieť.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Melnick Pozri príspevok
    Ja sa riadim heslom: teraz je zajtra. Čiže som o deň pred Vami.
    Zoznámim Ťa s mojou mamou, tá by veľmi chcela vidieť do budúcnosti. Neviem prečo, ale tuším že kvôli športke . Deň dopredu jej že vraj stačí.

    luna21 je offline (nepripojený) luna21

    Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac luna21
    M3G Pozri príspevok
    mdm.exe je program z windowsu, ale normálne by nemal byť spustený. Vyhľadaj iba tento súboru na disku, kde sa nachádza. Ak sa nachádza windows/system32, malo by to byť pravdepodobne ok.

    Program Start Opera.exe by mohol byť práve ten vyhľadávací program, ktorý by to mohol robiť. štart-spustiť napísať do príkazového riadku msconfig, potom v tomto programe vybrať-po spustení-odčiarknuť spomínané 2 programy- ok a reštartovať.
    Riadila som sa Tvojou radou - srdečná vďaka, ale predstav si, že ani jeden z týchto programov nie je - v nástroji pre konfiguráciu - spustený.
    Čo by sa stalo, keby som jednoducho v správcovi úloh ukončila proces obidvoch, mohla by som pokaziť viac ako mám?
    Čo sa týka antivíru, uvažujem o zakúpení NOD32, ktorý mi doporučili aj v servise, kde ho majú všetci nainštalovaný.
    Ešte k tej výmene základnej dosky - verím, že ju vymenili, pretože notebook je v záruke ešte 1 rok a technik dosku objednával až potom, keď po preformátovaní opäť posunulo dátum. Ak by to totiž nebola doska a on by ju objednal, hradí ju sám (500 EUR) a to by sa mu zrejme nevyplatilo.
    Oceňujem Tvoju snahu pomôcť mi a som rada, že sú bytosti, ktorým nie je problém iných ľahostajný. Myslím, že na týchto stránkach je takých, ktorí chcú pomôcť, väčšina... Vám všetkým patrí moje uznanie a vďaka.
    Ešte raz srdečne ďakujem, pekný podvečer.

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Ja som asi pred mesiacom "vyfasovala" komplet nové PC, s už nainštalovaným OS. Už vtedy som mala čas posunutý dozadu asi o 10 hodín.
    Dnes sa mi to stalo opäť. Po spustení niečoho ( neviem si spomenúť čoho presne, spúšťala som viac operácií) sa opäť čas posunul dozadu.
    Vážnosť som tomu začala prikladať až po prečítaní tejto témy. Vylučiac vírus ( mám NOD), chybný môže byť hardware?

    luna21 je offline (nepripojený) luna21

    Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac luna21
    M3G Pozri príspevok
    A najprv naištalovať lepší antivír. AVG býval niekedy dobrý, ale už nejaké 3 roky nestíha, nezachytí množstvo vírusov. Taký vcelku dobrý antivír je napr. www.avast.com, a pre domácnosti dokonca zadara a je aj v češtine. stiahnuť, naištalovať, aktualizovať, všetko prezrieť.

    Mal si pravdu s antivírom - odinštalovala som si AVG a nainštalovala Avast. Práve skončil kontrolu a našiel 6 infikovaných súborov, z toho v dvoch bol Trojan. Verím, že teraz to už bude v poriadku.
    Veľmi pekne Ti ďakujem za radu zmeniť antivír a samozrejme aj za všetky ostatné rady.
    Pekný večer.
    Ja len na okraj - akýkoľvek z tých vypísaných procesov skúste zadať do google, určite to niečo nájde. Ak to vyhodí poznámku typu "trojan", apd., viete na čom ste. Encyklopédiu vírusobv má myslím aj eset.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.