Zavrieť

Porady

soza vs slovgram

Vie mi niekto dať rozumný odôvodnenie prečo platiť SOZU aj SLOVGRAM? Veď to je obyčajné zdieranie a hra zo slovíčkami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabbika je offline (nepripojený) Gabbika

    Gabbika
    autori, ktorý komponujú hudbu si zaslúžia, aby ich práca bola tak isto vyplatená ako tá vaša. tým, že vy si zapnete rádio v napr. kaderníctve, kde ho počúva širšia verejnosť, teda šírite ich hudobné diela, si autor daného diela zaslúži odmenu za to, že vy využívate ich umenie. nemôže predsa chodiť celé dni po slovensku a kontrolovať, či niekde náhodou nehrajú jeho dielo a vyberať si tak odmeny za svoju prácu. to je nemysliteľné, preto existuje SOZA, ktorá toto všetko robí za autorov a následne im vypláca z vašich uhradených faktúr odmeny, ktoré si právom zaslúžia.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Gabbika Pozri príspevok
    autori, ktorý komponujú hudbu si zaslúžia, aby ich práca bola tak isto vyplatená ako tá vaša. tým, že vy si zapnete rádio v napr. kaderníctve, kde ho počúva širšia verejnosť, teda šírite ich hudobné diela, si autor daného diela zaslúži odmenu za to, že vy využívate ich umenie. nemôže predsa chodiť celé dni po slovensku a kontrolovať, či niekde náhodou nehrajú jeho dielo a vyberať si tak odmeny za svoju prácu. to je nemysliteľné, preto existuje SOZA, ktorá toto všetko robí za autorov a následne im vypláca z vašich uhradených faktúr odmeny, ktoré si právom zaslúžia.
    Logiku by to malo len vtedy, pokial by sa viedli zoznamy odvysielanych skladieb a podla toho by sa odmeny vyplacali. Je to vsak postavene na hlavu. A kde su zahranicni autori?

    Mne tieto organizacie pripadaju protizakonne, aj ked maju vlastny zakon.

    Ja ked si pustim v obchode platene internetove radio, kde nezaznie ani jedna pesnicka od slovenskeho tvorcu, moja platba tymto instituciam sa rozdeli slovenskym autorom?

    Gabika: inac skoro 3 roky stara tema...

    Ale ako vidime, stale aktualna.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    akurat toto riesim...

    klient ma fitness centrum a je tam aj TV aj radio, pusta sa hudba z CD-ciek a TV zatial bezi len na obraze (bez zvuku)...

    ake ma povinnosti voci tymto instituciam?

    ja tomu dako nerozumiem... hladam aj dake sadzby, poplatky a na soze som nasla clenske ale nerozumiem ci clenmi su umelci alebo ta druha strana...

    cele je to strasne neprehladne...

    dakujem za akukolvek odpoved ci nasmerovanie...

    dodo1 je offline (nepripojený) dodo1

    dodo1
    rickman Pozri príspevok
    Logiku by to malo len vtedy, pokial by sa viedli zoznamy odvysielanych skladieb a podla toho by sa odmeny vyplacali. Je to vsak postavene na hlavu. A kde su zahranicni autori?

    Mne tieto organizacie pripadaju protizakonne, aj ked maju vlastny zakon.

    Ja ked si pustim v obchode platene internetove radio, kde nezaznie ani jedna pesnicka od slovenskeho tvorcu, moja platba tymto instituciam sa rozdeli slovenskym autorom?

    Gabika: inac skoro 3 roky stara tema...

    Ale ako vidime, stale aktualna.
    Tak tomu ver, ze zoznamy skutocne existuju a jednotlive radia a TV ich posielaju napr. SLOVGRAM-u, takze logiku to iste ma, rovnako existuju medzinarodne zmluvy a dohody, podla ktorych sa postupuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.