Zavrieť

Porady

Darovanie podielu pozemku

Zdravim,

s manzelkou sme pred svadbou kupili pozemok s tym, ze majitelom sa stal len jeden z nas(aj na LV). Teraz na nom chceme stavat a kedze na stavebnom povoleni chceme byt uvedeni ako stavebnici obaja, potrebujeme ho spolu vlastnit. Prehladal som prispevky a zistil som, ze rozsirenim BSM sa to spravit neda a jedina moznost je darovat 1/2 podielu pozemmku. Nasiel som tu vzor darovacej zmluvy http://www.porada.sk/t25827-darovaci...rovacej+zmluvy, ale potreboval by som ju upravit(asi len body 3.1 a 3.2) tak, aby islo o darovanie 1/2 podielu. Mohol by niekto pomoct s formulaciou?

Velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kaja29 je offline (nepripojený) kaja29

    kaja29
    Pokiaľ ti ide o to, aby stavba, zrejme dom, patrila do BSM, tak z toho hľadiska nie je rozhodujúce, na koho bolo vydané stavebné povolenie. Stavba bude patriť do BSM pretože vznikla až počas trvania manželstva, avšak pozemok bude zrejme len v tvojom výlučnom vlastníctve.

    Ak chceš pozemok v 1/2 darovať mohlo by to podľa mňa byť aj takto...
    II.
    Preambula

    2.1 Darca je výlučným vlastníkom nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v katastrálnom území............, zapísanej na LV č......................, druh pozemku na parc. č. o výmere ..... m2v celku (ďalej len dar).
    III.
    Predmet zmluvy
    3.1 Predmetom tejto zmluvy je bezodplatné prenechanie daru špecifikovaného v článku II., bod 2.1 tejto zmluvy obdarovanému v podiele 1/2, za podmienok ustanovených v ďalšom texte tejto zmluvy.
    3.2
    Darca sa touto zmluvou zaväzuje bezodplatne prenechať obdarovanému dar bližšie špecifikovaný v článku II., bod 2.1 tejto zmluvy v podiele 1/2, ktorý sa nachádza v jeho výlučnom vlastníctve. Darca týmto daruje obdarovanému dar podľa predošlej vety a obdarovaný dar s vďakou prijíma.


    verím, že poradí aj niekto iný...

    tinkertrain je offline (nepripojený) tinkertrain

    tinkertrain
    Dakujem.

    Na stavebnom povoleni chceme byt stvabnici obaja, pretoze rozostavanu stavbu budeme chciet zapisat do katastra, aby sme na nu potom mohli brat uver. A vlastnikom rozostavanej stavby sa zevraj stava stavebnik.

    Darovanie podielu pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.