Zavrieť

Porady

Ešte raz a koniec???...

Ahoojte, teda dalo mi poriadne zabrať Vaše odpovede na leasing. Prosím LEN o upresnenie:
1. plátca DPH v JU si NEUPLATŇUJE odpis aj s DPH /pri osobnom aute, t.j., vôbec DPH nemá nič s tým spoločné/ale len od roku 2004
2.kamión- leasing, DPH sa už odpisuje

Správne? Prosííím o potvrdenie,, díííík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Plátca DPH v JU, si uplatňuje pri osobnom aute odpis aj s DPH. (nemá nárok na DPH)

    Pri kamione bez DPH. (vrátia mu DPH)

    NIE? Dajte vedieť, aj ja som zvedavá.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Podľa výkladu p.Kožíkovej DPH nie je možné odpočítať z os. áut kategórie M, zo všetkých ostatných kategórií je možné DPH odpočítať - to pre DPH.

    Z pohľadu odpisov a nákladov:
    Kat.M - istina bez DPH / 36 = náklad x počet mesiacov v roku. DPH je nákladom keď sa účtuje.
    Kat. iná ako M - istina bez DPH / 36 = náklad x počet mesiacov v roku. DPH je nárok na odpočet.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Ešte ťa poprosím, na aký účet to mám účtovať v PU, to DPH ako náklad? Tiež máme jedno osobné auto na leasing. 568?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Pavla P
    Plátca DPH v JU, si uplatňuje pri osobnom aute odpis aj s DPH. (nemá nárok na DPH)

    Pri kamione bez DPH. (vrátia mu DPH)

    NIE? Dajte vedieť, aj ja som zvedavá.
    Pri kúpe OA na lízing od 1.1.2004 ide do nákladov v JU odpis z obst. ceny bez DPH. Pri úhrade prvej zvýšenej splátky napr. 119000,- účtuješ v JU 100000,- ako VND a DPH vo výške 19000,- dáš ako VOD. Pri účtovaní splátok podla spl. kalendára ako VOD je lízingový úrok a DPH tak ako je uvedené v príslušnej splátke. Ostatná časť liz. splátky je ako VND.
    Aspon ja to takto chápem a takýto výklad som dostal od poradcov SEPI Žilina.
    Pekný večer želám...

    AndreaO je offline (nepripojený) AndreaO

    AndreaO
    MANUAL: Prosím Ťa, poraď mi, ako je to s lízingom v takomto prípade: NEplatca DPH v JU, nákladné vozidlo. Obraciam sa na Teba pre to, lebo sa mi vidí, že máš v tom jasno... na základe Tvojich príspevkov. Ďakujem. (alebo aj niekto iný... prosím poraď).

    Ešte raz a koniec???...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.