Zavrieť

Porady

Podnikanie a súkromie

Nemáte pocit, že čím je človek v práci alebo v podnikaní úspešnejší,
tým má horší súkromný život ? Platí to podobne ako s tými ekon.nožnicami:
čím sa viac otvoria na jednej strane/úspešný biznis/, tým je menej súkromného života. Žiaľ moje okolie je toho dôkazom,alebo sa pohybujem
v nesprávnom prostredí. Poznám majiteľa s.r.o., ktorý je posledných 15 rokov sám v krásnom dome, nie je schopný nadviazať žiadny vzťah, lebo
si hneď myslí, že ho tá druhá strana chce obrať o peniaze...podnikateľ, čo
strieda jednu milenku za druhou a rodina trpí...manažérka, čo chodí domov
po večeroch, manžel sa hnevá a deti vychováva ulica...atď. Ako by to bolo už zariadené, že človek nemôže mať naozaj všetko. Presvečte ma o opaku. Otváram diskusiu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Prvým krokom by možno bolo nesedieť za kompom a ťukať príspevky na poradu ale vypnúť PC a ísť sa so svojím partnerom porozprávať (NIE K TELEVIZORU) ale pekne k sviečkam a príjemnej hudbe (prípadne vonku pod hviezdami za pekného počasia) a veru by bolo menej problémov v našich vzťahoch. To len tak na úvod.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Nemienim tu rozoberať svoje podnikanie a ani súkromie a rovnako ani podnikanie a súkromie mojich známych ale na otázku "Nemáte pocit..." odpovedám "Nemám".
    Podla mňa je tvoje podnikanie piehladné až dosť .... a to množstvo času strávené podnikaním tiež. (Myslím to v dobrom)
    Elena Navrátilová
    ale nemohli by ste bližšie... čo máte alebo nemáte? Takže jeden je spokojný keď má a druhý keď nemá? Však to je v živote tak,...
    Elena Navrátilová
    Jozef I Pozri príspevok
    Prvým krokom by možno bolo nesedieť za kompom a ťukať príspevky na poradu ale vypnúť PC a ísť sa so svojím partnerom porozprávať (NIE K TELEVIZORU) ale pekne k sviečkam a príjemnej hudbe (prípadne vonku pod hviezdami za pekného počasia) a veru by bolo menej problémov v našich vzťahoch. To len tak na úvod.
    Ale ako úvod pekné, zaujímavé. Možno by to fungovaniu v tých vzťahoch skutočne pomohlo. Ale na to treba dvoch a hlavne záujem. Môžeš robiť čo chceš, ak je snaha jednostranná...

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Ale ako úvod pekné, zaujímavé. Možno by to fungovaniu v tých vzťahoch skutočne pomohlo. Ale na to treba dvoch a hlavne záujem. Môžeš robiť čo chceš, ak je snaha jednostranná...
    To je pravda . Ak partner sedí za PC, ten druhý sa môže okolo promenádovať aj v spodnom prádle a nič nezmôže. Vždy je to o vzťahu a ten vytvárajú minimálne dvaja. Jeden - to nie je vzťah.

    No a čo sa týka podnikania to je to isté. Ak si jeden z partnerov myslí, že ked on podniká tak to je stredobod vesmíru, tak je na veľkom omyle. Treba tam aj toleranciu aj mieru v podnikaní. Nedá sa udržiavať firmu tak, že odstavím na vedlajšiu koľaj rodinu. Treba nájsť súhru a vyrovnanie a tú pravú mieru. A to vo všetkom.
    Elena Navrátilová
    Jozef I Pozri príspevok
    To je pravda . Ak partner sedí za PC, ten druhý sa môže okolo promenádovať aj v spodnom prádle a nič nezmôže. Vždy je to o vzťahu a ten vytvárajú minimálne dvaja. Jeden - to nie je vzťah.

    No a čo sa týka podnikania to je to isté. Ak si jeden z partnerov myslí, že ked on podniká tak to je stredobod vesmíru, tak je na veľkom omyle. Treba tam aj toleranciu aj mieru v podnikaní. Nedá sa udržiavať firmu tak, že odstavím na vedlajšiu koľaj rodinu. Treba nájsť súhru a vyrovnanie a tú pravú mieru. A to vo všetkom.
    Teda.... super krásne si to vystihol.
    Naposledy upravil Elena Navrátilová : 30.05.07 at 20:12

    Podnikanie a súkromie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.