Zavrieť

Porady

Zápočtový list a práca v ČR

Ahoj,

chcem sa opýtať na takúto vec. V apríly 2005 som nastúpil do zamestnania v u českého zamestnávateľa s miestom výkonu práce v BA s tým, že prvé dva mesiace mi boli odvody odvádzané v ČR a od 1.júna už bol zamestnávateľ prihlásený na SK, tak mi všetky odvody odvádzal tu na SK.

Zamestnávateľ mi vystavil zápočtový list za obdobie od 1.6.2005 a nie od 1.4.2005. Je to v poriadku ? Pretože podľa mňa mal uviesť obdobie, kedy som bol u neho zamestnaný teda od 1.4.2005 bez ohľadu na to, či som odvádzal odvody v ČR alebo na SK.

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Správne, ak zamestnanie trvalo od 1.6 4..2005, ( bola PZ) tak v ZL mal byť uvedený tento dátum.
    Naposledy upravil Tweety : 31.05.07 at 12:37

    Ajven je offline (nepripojený) Ajven

    Ajven
    Tweety Pozri príspevok
    Správne, ak zamestnanie trvalo od 1.6.2005, ( bola PZ) tak v ZL mal byť uvedený tento dátum.
    Ospravedlnujem sa, ale nerozumiem, zamestnanie trvalo od 1.4.2005. Od 1.6.2006 som bol prehlaseny k odvodom na SK.
    Pracovna zmluva sa nemenila.

    Co znamena skratka PZ v zatvorke ?

    Dakujem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Za dobu zamestnania u českého zamestnávateľa Ti musí byť vystavený iný zápočet. Česká firma má pravdepodobnev SR zaregistrovanú organizačnú zložku, ktorá je iným subjektom (iné IČO, DIČ, ...) ako firma zaregistrovaná v ČR.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ajven Pozri príspevok
    Ospravedlnujem sa, ale nerozumiem, zamestnanie trvalo od 1.4.2005. Od 1.6.2006 som bol prehlaseny k odvodom na SK.
    Pracovna zmluva sa nemenila.

    Co znamena skratka PZ v zatvorke ?

    Dakujem.
    Prepáč, pravdaže má byť od 1.4.2005, PZ je pracovná zmluva.

    Ajven je offline (nepripojený) Ajven

    Ajven
    Johanka
    Re: Zápočtový list a práca v ČR
    <!-- / icon and title --> <!-- message -->Za dobu zamestnania u českého zamestnávateľa Ti musí byť vystavený iný zápočet. Česká firma má pravdepodobnev SR zaregistrovanú organizačnú zložku, ktorá je iným subjektom (iné IČO, DIČ, ...) ako firma zaregistrovaná v ČR.

    Firma k 1.4.2005 kedy som pre nu zacal pracovat nemala organizacnu zlozku na SK a ani potom o.z. nevytvorila, iba sa prihlasila na SP a ZP a posielala mi odvody, teda okrem aprila a maja 2005, kedy mi posielala odvody v ČR.

    Myslim ze pouzivala svoje ceske ICO. DIC mala asi ine. Ale niesom si isty.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Zápočtový list sa neviaže na obdobie, za ktoré zamestnávateľ za Teba platil odvody ale na obdobie, kedy trvala pracovná zmluva. Takže v zápočtovom liste máš mať ako dobu trvania pracovného pomeru uvedené od 1.4.2005.

    Zápočtový list a práca v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.