Zavrieť

Porady

zaciatky zivnosti

Zdravim vas,

mam zopar nezrovnalosti so zivonostou (som student VS). Primarne sa venujem predaju licencii jedneho softveru (krom toho i webdizajn a outsourcing)

1) mozem ako zivnostnik vydavat faktury, alebo musim vydavat prijmove doklady (kamarat, co ma uz s.r.o. tvrdil, ze v zaciatkoch sa naplil a vydaval faktury, ale tam bol vraj problem na konci roka s danovym priznanim). Ak staci faktura, napiste prosim co vsetko som ako zivnostnik povinny na nu zadat.

2) pri predaji licencii svojho softveru sa castokrat ani len nedostanem do kontaktu s klientom, akym sposobom mozem taketo platby evidovat? Musim mu zasielat nejaky doklad (zalezi od odpovede na otazku c 1 ci fakturu alebo prijmovy...). Predaj bude prebiehat nasledovne - klient dostane pristup do chranenej casti internetovej stranky, odkial si stiahne program a za kazdu nasadenu licenciu musi zaplatit. Teda len zaplati (prevodom na ucet, tatrapay, alebo podobne sluzby - pls poradte ake by este mohli byt) a dostane pristup... Idealne by bolo, keby mu stacilo poslat len nejaku elektornicku verziu dokladu.

3) Akym sposobom ochranim zdrojaky svojho programu, totiz k nim bude mat pristup kazdy, kto zaplati za licenciu a ja ich potrebujem ochranit - staci sa na to autorsky zakon, alebo nieco ine (nejakym inym sposobom sa zaregistrovat ako autor?) (ak staci autorsky zakon - mam s nim problemy - nevedomost, uz som sice cital autorsky zakon, ale kde sa mozem takto zaregistrovat?)

Vdaka za rady

Tomas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    p.s.: ospravedlnujem sa, ak zakaldam duplicitne temy, ale nenasiel som odpovede na svoje otazky na tomto fore...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.