Zavrieť

Porady

Lekáreň

Ahojte poradaci,

potrebujem poradiť pri uctovani lekarne v JU.

Uhrady vystavenych fa na zdrav.pois. uctujem ako PRIJEM ZA TOVAR a DPH 10 % alebo 19%) - poľa vytlaceneho zoznamu VF s prislus.sadzbami DPH.

Problem nastava ked uhradena suma od ZP je nizsia ako povodna suma fakturovana na ZP.

Lekarnik vystavil dobropis na sumu rovnajucu sa rozdielu povodnej vystavenej fa na ZP a sumy uhradenej ZP-ou.

V uctovnictve mi svietia neuhradene dobropisy a nedoplatky ZP. Ako mam vysporiadat uhradu dobropisu a nedoplatok ZP? Jednoducho iba cez ID nahrat uhradu bez toho aby som to zauctovala niekde v pen.denniku?


Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Do PD (príjmy alebo výdavky) sa musí dostať zápočet cez ID, resp. podľa možnosti sw.

    katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

    katarina26
    Prijmom je predsa len to, co mi skutocne uhradia, nie? Ked mi uhradia menej a mam to zapocitat s mojim vystavenym dobropisom, preco to musim prehnat cez prijmy?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Zápočet FA v JU je vlastne ako keby bola prevedená úhrada, len to je nepeňažná operácia. (zjednodušene napísané)

    katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

    katarina26
    ekopo Pozri príspevok
    Zápočet FA v JU je vlastne ako keby bola prevedená úhrada, len to je nepeňažná operácia. (zjednodušene napísané)

    Ďakujem za "preloženie".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.