Zavrieť

Porady

daňový bonus

prosím Vas, zamestnanec má syna a je slobodný. No žijú (všetci traja) v spoločnej domácnosti. Okrem rodneho listu dietata, je nutne este nieco dokladovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Pri daňovom bonuse sú dôležité 2 podmienky- vlastné dieťa a spoločná domácnosť. Ak ich spĺňa - má nárok. Že je slobodný nerozhoduje. Dieťa si vpíše do Vyhlásenia k dani a doloží rod.list dieťaťa. Ak je staršie ako 16 rokov, potom aj potvrd.o návšteve školy.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    brikina Pozri príspevok
    prosím Vas, zamestnanec má syna a je slobodný. No žijú (všetci traja) v spoločnej domácnosti. Okrem rodneho listu dietata, je nutne este nieco dokladovat?
    Ak dieťa je vo veku do ukončenia povinnej školskej dochádzky, tak stačí rodný list, a samozrejme zamestnanec podpíše vyhlásenie. Ak pôjde už na strednú školu, prikladá sa aj potvrdenie o návšteve školy.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    katka50 Pozri príspevok
    Pri daňovom bonuse sú dôležité 2 podmienky- vlastné dieťa a spoločná domácnosť. Ak ich spĺňa - má nárok. Že je slobodný nerozhoduje. Dieťa si vpíše do Vyhlásenia k dani a doloží rod.list dieťaťa. Ak je staršie ako 16 rokov, potom aj potvrd.o návšteve školy.
    Suhlasim, ale napadla ma jedna vec... podmienku o vlastnom dietati si overym rod. listom, ale ako spolocnu domacnost? Nemusia mat rovnake trvale bydlisko (v mojom pripade ani nemaju), ale ziju v spolocnej domacnosti - len neviem ako by to mali preukazat, aby som usudila, ze splnil aj tuto podmienku.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Podmienka spoločnej domácnosti sa nedokladuje,tým že Ti podpíše vyhlásenie a v ňom zapíše dieťa, je zodpovednosť na zamestnancovi.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    brikina Pozri príspevok
    Suhlasim, ale napadla ma jedna vec... podmienku o vlastnom dietati si overym rod. listom, ale ako spolocnu domacnost? Nemusia mat rovnake trvale bydlisko (v mojom pripade ani nemaju), ale ziju v spolocnej domacnosti - len neviem ako by to mali preukazat, aby som usudila, ze splnil aj tuto podmienku.
    Nemusia mať ani rovnaké trvalé bydlisko. Ak podpíše zamestnanec vyhlásenie, že zdieľajú spoločnú domácnosť - to stačí. Nie vždy je prípad, že sú manželia, a nie vždy si dajú prepísať spoločné trvalé bydlisko - hlavne ak sa jeden z nich prisťahuje, a ten druhý s tým zatiaľ nesúhlasí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.