Zavrieť

Porady

Dotácia z ÚP na zamestnanca

Neviete mi poradiť aké sú podmienky, ak chcem zamestnať nezamestnaného a zároveň žiadať dotáciu z ÚP na zamestnanca? Ako vlastne funguje dotácia z ÚP? To dostanem jednorazovo alebo po častiach?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Musíš vydokladovať pre úrad práce všetko: jeho pracovnú zmluvu, prihlášky na sociálne a zdravotné poistenie a každý mesiac jeho mzdu, ktorú ti budú refundovať. K tomu budú chcieť originál výpisu z účtu, že si odviedla všetky odvody a dane... atď.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    mariannak Pozri príspevok
    Neviete mi poradiť aké sú podmienky, ak chcem zamestnať nezamestnaného a zároveň žiadať dotáciu z ÚP na zamestnanca? Ako vlastne funguje dotácia z ÚP? To dostanem jednorazovo alebo po častiach?
    Najskôr musíš požiadať ÚPSVaR o príspevok na zamestnanca, ktorý musí byť predtým dlhodobo v evidencii ÚP, uzatvoria s tebou zmluvu a na základe zmluvy s ÚP. prac.zmluvy so zamestnancom a vypočítanej mzdy budeš predkladať mesačne poskytovateľovi príspevku mesačné výkazy pre SP a ZP, výplatný lístok zamestnanca, výpis z banky o úhrade platieb do fondov a doklade o tom, že zamestnanec mzdu prevzal no a ešte vyplnením ich tlačív o skutočných nákladoch a požadovanom príspevku podľa percent, ktoré budú v zmluve ti uhradia takto každý mesiac až do ukončenia zmluvy s ÚPSVaR. Tento príspevok je samozrejme zdaniteľným príjmom ako dotácia.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No Zitka, my sa naháňame...

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    Existujú na to nejaké tlačivá, ktoré sa dajú stiahnúť z internetu. Treba to začať vybavovať ešte pred samotným zamestnaním, alebo až následne po zamestnaní treba žiadať o dotáciu ? Koľko musí byť nezamestnaný, aby sa mohla žiadať dotácia? Ď.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    mariannak Pozri príspevok
    Existujú na to nejaké tlačivá, ktoré sa dajú stiahnúť z internetu. Treba to začať vybavovať ešte pred samotným zamestnaním, alebo až následne po zamestnaní treba žiadať o dotáciu ? Koľko musí byť nezamestnaný, aby sa mohla žiadať dotácia? Ď.
    Tie tlačivá vydáva len ÚP, ja som ich tiež hľadala, že ich pošlem, firma, ktorú účtujem dostala príspevok na zamestnanca, ktorý bol 9 mesiacov na ÚP, ale presne to neviem.
    Skúsim pohľadať, či tie tlačivá niekde nemám, ak budú prilepím.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Skúsim priložiť čo mám :

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Táto dotácia sa neviaže na dlžku nezamestnanosti, ale ty sa zaväzuješ, že zamestnáš na dva roky uchádzača o zamestnanie, ktorý je v evidencii ÚP. Vybavuje sa to dopredu, podpisuješ zmluvu a vzory tlačív by ti mali dať na ÚP.
    /Len dotácia na začatie podnikania, tam musíš byť v evidencii ÚP najmenej 4 mesiace./

    hemaja je offline (nepripojený) hemaja

    hemaja
    Podľa mojich skúsenosti s naším Úradom práce, ak sme chceli zamestnať nezamestnaného na dotáciu z ÚP, musel byť v evidencii najmenej 1 rok, inač nám nechceli dať ani žiadosť. Hneď na ďalší deň ako mu uplynul 1 rok trvania evidencie na ÚP, podpísali s nami dohodu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No snaha bola zbytočná. Marianak sa len pýtala ale odpoveď je už nezaujímava...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vlasta tvoja snaha nebola zbytočná, nájde si to tu niekto iný, kto to bude potrebovať a bude aj vyhľadávať....

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    ondrejvla Pozri príspevok
    No snaha bola zbytočná. Marianak sa len pýtala ale odpoveď je už nezaujímava...
    Ďakujem za všetky odpovede. Až dnes som opäť dostala k tejto problematike. Musela som na venovať iným veciam. Vaša snaha nikdy nie je zbytočná.................. Ď.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    lenkak Pozri príspevok
    Vlasta tvoja snaha nebola zbytočná, nájde si to tu niekto iný, kto to bude potrebovať a bude aj vyhľadávať....
    Veru Leni,prišlo na Tvoje slová ,dokonca si to tu našla Marianka

    cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

    cazu3
    To je pravda, aj ja som hladala prave tuto temu. Ste skratka skveli!
    Este by som mala k tomu otazocku ako sa to zauctuje v podvojnom uctovnictve u s.r.o.?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    cazu3 Pozri príspevok
    To je pravda, aj ja som hladala prave tuto temu. Ste skratka skveli!
    Este by som mala k tomu otazocku ako sa to zauctuje v podvojnom uctovnictve u s.r.o.?
    Pozri v tejto téme:

    http://www.porada.sk/t60576-dotacia-...e-na-mzdy.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.