Zavrieť

Porady

náhrada cestovných výdavkov na návštevu rodiny

Potrebujem poradiť.
Pri kontrole mi zistili, že zamestnanec,ktorý je na dlhodobej pracovnej ceste a nadriadený mu povolí návštevu rodiny tam a späť a to jedenkrát za týždeň do miesta trvalého bydliska nemá nárok na stravné pri odchode z miesta napr. kurzu (koniec pracovnej doby je 15.30) a pri návrate napr. v nedeľu do miesta výkonu práce (kurzu) takisto nemá nárok na stravné.
Podľa kontroly má nárok na stravné napr. v piatok do 15.30 t. j. 135,- sk. Pri odchode t.z. od 5 hod do 12 hod 89,-Sk nemá nárok.
Poradte mi prosím.Je to veľmi súrne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mocha76 Pozri príspevok
    Potrebujem poradiť.
    Pri kontrole mi zistili, že zamestnanec,ktorý je na dlhodobej pracovnej ceste a nadriadený mu povolí návštevu rodiny tam a späť a to jedenkrát za týždeň do miesta trvalého bydliska nemá nárok na stravné pri odchode z miesta napr. kurzu (koniec pracovnej doby je 15.30) a pri návrate napr. v nedeľu do miesta výkonu práce (kurzu) takisto nemá nárok na stravné.
    Podľa kontroly má nárok na stravné napr. v piatok do 15.30 t. j. 135,- sk. Pri odchode t.z. od 5 hod do 12 hod 89,-Sk nemá nárok.
    Poradte mi prosím.Je to veľmi súrne.
    Zamestnanec má nárok na stravné a ostatné náhrady po celú dobu trvania prac. cesty. Prerušenie podľa mňa znamená ukončenie. Takž ak išiel domov na návštevu, mal mať nárok až do doby, kedy prišiel domov.

    Cestu zo školenia na pracovisko, prípadne do miesta pracoviska alebo bydliska by som považoval za SC s nárokom na stravné. A naopak, v nedeľu znovu nastúpil na SC tým, že doma nasadol na autobus alebo vlak, teda od toho času by mal mať znovu počítané stravné.

    Ten čas medzi tým, čo strávil doma, nemá nárok na stravné.

    náhrada cestovných výdavkov na návštevu rodiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.