Zavrieť

Porady

Zamestnavanie brigadnikov

Chcem zamestnat studentku do predajne cca na jeden mesiac,ako to vyriesit co najjednoduchsie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak to nie je tvoja dcéra, ktorú nemusíš prihlasovať nikde, postupuješ takto :
    Ak si nemala ešte zamestnanca, prihlásiš sa ako platiteľ poistného do soc.poisťovne na reg.liste zamestnávateľa.
    So študentkou uzatvoriš dohodu o brig. práci študenta - musí priniesť potvrdenie o návšteve školy - len denné štúdium.
    Deň pred nástupom do zamestnania ju prihlásiš do soc.poisťovne na Regis.liste FO.
    Môžeš jej dať podpísať Vyhlásenie o zdaňovaní príjmov, nebudeš jej zrážať daň.Ak nie si registrovaná na Daňovom úrade ako plátca dane zo závislej činnosti, treba doplniť registráciu. Do 30 dní po skončení štvrťroka musíš poslať na DU štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch /za nepodanie je pokuta 2000,-sk/.
    Nezabudni na mesačný výkaz do sociálnej poisťovne, odvody budeš z DoBPŠ platiť vo výške 0,8 % - úrazové poistenie a 0,25 % garančné poistenie.

    ---------
    Veronika

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Ja som prihlásila do soc.poistovne dcéru - vysokoškoláčku.Pracuje na dohodu o brigádnicej práci študenta. Vyplácam jej mzdu a robím odvody. Podpísala u mňa vyhlásenie , nezrážam jej daň. Je to správne, keď som ju prihlásila do poisťovne aj keď sa jedná o dcéru?

    Tiež by som vás chcela poprosiť, či by mi niekto neporadil ako by sme najlepšie zamestnali šoféra - kamiónová preprava len na výpomoc. V jedom mesiaci by to bolo napr. na týžden, potom 2-3 mesiace nič a znova na 1-2 týždne. Mohla by sa použiť dohoda ?
    Ďakujem za každú odpoveď.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    uctoeva Pozri príspevok
    Ja som prihlásila do soc.poistovne dcéru - vysokoškoláčku.Pracuje na dohodu o brigádnicej práci študenta. Vyplácam jej mzdu a robím odvody. Podpísala u mňa vyhlásenie , nezrážam jej daň. Je to správne, keď som ju prihlásila do poisťovne aj keď sa jedná o dcéru?

    Tiež by som vás chcela poprosiť, či by mi niekto neporadil ako by sme najlepšie zamestnali šoféra - kamiónová preprava len na výpomoc. V jedom mesiaci by to bolo napr. na týžden, potom 2-3 mesiace nič a znova na 1-2 týždne. Mohla by sa použiť dohoda ?
    Ďakujem za každú odpoveď.
    Dcéru môžeš, ale nemusíš zamestnať...
    Mohla by ti vypomáhať, ako rodinný príslušník, ale bez nároku na mzdu.
    Keď je u teba zamestnaná na dohodu o BPŠ, tak si urobila dobre, že si ju prihlásila do SP, lebo posielaš za ňu odvody na úrazové a garančné poistenie.
    Ak chceš zamestnať pracovníka na občasnú výpomoc, tak ho môžeš zamestnať na dohodu o vykonaní práce.

    HEBA je offline (nepripojený) HEBA

    mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac HEBA
    Pekný deň
    ak dovolíte pripájam sa aj ja jednou otázkou
    Môže matka dôchodkyňa vypomáhať, ako rodinný príslušník synovi podnikateľovi /vedenie účtovníctva/ samozrejme bez nároku na mzdu.
    Za odpoveď pekne dakujem

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    HEBA Pozri príspevok
    Pekný deň
    ak dovolíte pripájam sa aj ja jednou otázkou
    Môže matka dôchodkyňa vypomáhať, ako rodinný príslušník synovi podnikateľovi /vedenie účtovníctva/ samozrejme bez nároku na mzdu.
    Za odpoveď pekne dakujem
    Nevidím dôvod, prečo by nemohla. Za účtovníctvo je zodpovedný podnikateľ a podpisovať sa bude všade on.
    Rodinný príslušník môže vypomáhať. Nejedná sa o nelgálnu prácu. Samozrejme bez nároku na mzdu.

    Zamestnavanie brigadnikov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.