Zavrieť

Porady

matka živnostnička

Prepačte,neviem,kam zaradiť moju otazku
Do 7.8.2007 mi trva RD,sučastne pracovny pomer a od oktobra som aj živnostnička.Pre nepriaznivy zdrav.stav synčeka mi lekari odporučaju predlžiť RD zo zdrav.dôvodov o 1 rok.Chcem sa opýtať,či aj na predlženej RD môžem pracovať?Na odbore soc.veci mi nevedia poradiť-vraj môžem chodiť do zamestnania,a malý nemôže isť do škôlky ani na 4hod,alebo môže chodiť do zariadenia na 4 hod,ale ja nesmiem pracovať.Čo v pripade,že som matka živnostnička?Môžem poberať rodičovský prispevok?A ako je to s mojim zamestnavateľom?musi mi držať prac.miesto podľa prac.zmluvy do 4 rokov dieťaťa,alebo RD zo zdrav.dôvodov nemusi rešpektovať a môže ma prepustiť?
DAkujem pekne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    adatu Pozri príspevok
    Prepačte,neviem,kam zaradiť moju otazku
    Do 7.8.2007 mi trva RD,sučastne pracovny pomer a od oktobra som aj živnostnička.Pre nepriaznivy zdrav.stav synčeka mi lekari odporučaju predlžiť RD zo zdrav.dôvodov o 1 rok.Chcem sa opýtať,či aj na predlženej RD môžem pracovať?Na odbore soc.veci mi nevedia poradiť-vraj môžem chodiť do zamestnania,a malý nemôže isť do škôlky ani na 4hod,alebo môže chodiť do zariadenia na 4 hod,ale ja nesmiem pracovať.Čo v pripade,že som matka živnostnička?Môžem poberať rodičovský prispevok?A ako je to s mojim zamestnavateľom?musi mi držať prac.miesto podľa prac.zmluvy do 4 rokov dieťaťa,alebo RD zo zdrav.dôvodov nemusi rešpektovať a môže ma prepustiť?
    DAkujem pekne za odpoved
    Je pravda, že ak Ti priznajú predlženie RD - čo znamená, že budeš poberať rodičovský príspevok /čo je výnimočne len vtedy ak si to vyžaduje zdravotný stav dieťaťa, lebo inak pri predlžení RD, príspevok sa už nevypláca/, môžeš nastúpiť do čiastoč. pracovného pomeru, ale nemala by si umiestniť dieťa do škôlky. Pracovné miesto by Ti mali ešte podržať, lebo i v tomto prípade sa na teba vzťahuje ochranná doba, ale je otázne, ak budeš mať nastúpiť o rok, či bude pokračovať, rovnako to môže dopadnúť aj teraz - ak by si nastúpila po 3 rokoch. Inak zamestnávateľ musí rešpektovať aj predlženú RD. Ak budeš mať živnosť - platí to isté ako pri obnovení PP.

    adatu je offline (nepripojený) adatu

    živnostnik,matka na RD adatu
    Ešte raz sa chcem vratiť k mojej otazke-ak by som pokračovala po dovršeni 3 rokov veku dieťaťa v predlženej RD(ale nie zo zdrav.dôvodov,ale dobrovoľne),musi mi zamestnavateľ držať prac.miesto podľa prac.zmluvy aj nadalej-vzťahuje sa aj v tomto pripade na mna ochranna doba,alebo mi môže dať výpoved?dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.