Zavrieť

Porady

galaktobureko/baklava

nemate niekto dobry recept na galaktobureko??baklavu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuveska je offline (nepripojený) zuveska

    zuveska
    nonna8 Pozri príspevok
    nemate niekto dobry recept na galaktobureko??baklavu?

    Aj ja by som privítala, dali nám ju v hoteli k večeri a bolo to fakt super.

    nonna8 je offline (nepripojený) nonna8

    nonna8
    vsak je to mnamky mnamky? nasla som par receptov anglicky ale kazdy je iny chcela som vediet ci to doma niekto uz nerobil...

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    V tých receptoch sa uvádza filo cesto. Môže mi niekto vysvetliť čo je to za cesto? Dá sa to kúpiť alebo z akých surovín to treba spraviť? Zatiaľ som sa s takým názvom cesta nestretla.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Filo cesto/ tenké rezancové cesto/ sa dá kúpiť. Baklavu môžeš robiť aj z lístkového cesta.

    Danuša2 je offline (nepripojený) Danuša2

    Danuša2
    300 g hladkej múky, 1 PL octu, 1 1/2 PL oleja, 200 g orechov jemne posekaných / nie pomletých/, 1 PL škorice, 125 g masla, za hrsť krupicovej múky, 2 poháre kryštálového cukru, 3 dl vody.
    Z múky, vody, octu, soli a oleja vypracujeme štrúdľové cesto. Hotové cesto je hladké, lesklé a nelepí sa. Necháme ho 25 min. odležať. Na pomúčený obrus rozvaľkáme cesto, potrieme ho rozpusteným maslom a vyťahujeme na celý stôl. Okraje obstriháme a cesto necháme obschnúť.
    Plnka: Orechy zmiešame so škoricou a s roztopeným maslom.Obschnuté cesto pokropíme maslom, poporášime krupicovou múkou a rozmrvíme naň plnku. Cesto zrolujeme, dáme na pekáč , šikmo pokrájame na kosoštvorce, potrieme vajcom a pečieme do zlatista.Keď je koláč upečený, vylejeme na plech sirup uvarený z kryštálového cukru a 3 dl vody. Koláč necháme vychladnúť.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    nonna8 Pozri príspevok
    nemate niekto dobry recept na galaktobureko??baklavu?
    Mam kolegynu chorvatku a ta nam nosi do prace baklavu. Vypytala som od nej recept:

    Cesto na grecku baklavu - Jufke, (neviem, ci sa da kupit na Slovensku, ale ak by mal niekto vazny zaujem kludne kupim vo Viedni a poslem)
    300 - 400g vlasskych orechov
    1 salku struhanky
    2 vanilkove cukry
    500g cukru
    1 margarin
    1 velku salku oleja
    V miske zmiesame orechy so struhankou, pridame vanilku a potom vrstvime striedavo na plech 2 cesta, vrstvu pripravenej zmesi, az kym vsetko spotrebujeme, uplne nakoniec na vrchu su 2 cesta. Potom cele poprekrajujeme na obdlzniky, alebo kosostvorce. Medzitym zohrejeme do horuca olej a margarin, zmiesame a nalievame pomedzi obdlzniky, kosostvorce a taktiez povrchu.
    Pecieme do hneda vo vyhriatej rure na 160 stupnov asi 40 minut.
    Medzitym uvarime 500g cukru s 3-omi salkami vody na sirup. Ked je baklava upecena a este horuca, polejeme ju sirupom, spotrebujeme cely sirup.

    zuveska je offline (nepripojený) zuveska

    zuveska
    Tak už len mať to cesto a môžeme vyrábať fajnotku. U nás v hypermarketoch ho nemajú. Neviete či ho nedostať niekde v Bratislave? Robiť doma ho určite nebudem, robila som párkrát štrúdlové a mala som dosť. Aj keď tá štrúdla bola naozaj dobrá. Lístkové cesto podľa mňa nie je na baklavu vhodné. Robila som z neho iný koláč, na ktorý malo byť použité filo cesto a výsledok ma dosť sklamal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.