Zavrieť

Porady

Podanie námietky voči vyrúbenému penále

Dobry den,

akym sposobom sa da podat namietka voci uz vyrubenemu penale za dan z prevodu a prechodu nehnutelnosti. Prevod sa uskutocnil v roku 2003 a pocula som, ze sa da apelovat na to, ze v tom obdobi bol zakon pritvrdy. Teda, ma ist o nejake zmiernenie zakona. Poradi mi niekto? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    418/2006 Z.z.


    NARIADENIE VLÁDY


    Slovenskej republiky

    zo 7. júna 2006

    o zániku daňového nedoplatku zodpovedajúceho nezaplatenej sankcii

    prislúchajúcej k zaplatenej dani z dedičstva, dani z darovania a dani z prevodu a prechodu nehnuteľností







    Vláda Slovenskej republiky podľa § 103 ods. 9 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov nariaďuje:

    § 1


    (1) Dňom 1. januára 2007 zaniká daňový nedoplatok evidovaný k 31. decembru 2006, ktorým je
    a) nezaplatené penále, pokuta a zvýšenie dane prislúchajúce k dani z dedičstva, dani z darovania alebo dani z prevodu a prechodu nehnuteľností, pri ktorej daňová povinnosť vznikla do 31. decembra 2003,
    b) sankčný úrok a pokuta prislúchajúce k dani z prevodu a prechodu nehnuteľností, pri ktorej daňová povinnosť vznikla od 1. januára 2004 do 31. decembra 2004.

    (2) Daňový nedoplatok podľa odseku 1 zaniká, ak daň z dedičstva, daň z darovania alebo daň z prevodu a prechodu nehnuteľností, ku ktorej tento daňový nedoplatok prislúcha, je zaplatená najneskôr 30. septembra 2006.

    § 2


    Toto nariadenie vlády nadobúda účinnosť
    1. júla 2006.
    Ak niečo zo zákona zaniká nemalo by byť potrebné žiadať osobitne o upustenie.
    Osobnú skúsenosť s tým nemám , správcovia dane bývajú občas nevyspytateľní , budem rada ak citovaný zákon doplnia tí, ktorí majú osobnú skúsenosť.

    Remaz je offline (nepripojený) Remaz

    Remaz
    Ak tomu dobre rozumiem, v pripade, ze dan za prevody bytu vyrubena este v r. 2003 bola zaplatena len v r. 2007, oslobodenie od penale sa ma netyka?

    Remaz je offline (nepripojený) Remaz

    Remaz
    Vysvetlenie k vyssie uvedenemu nedoplatku. V roku 2002 som menila byt. Bezodplatne. Kym ja som mala uhradit poplatky tykajuce sa vymeny, druhy par (ten, s ktorym som byt menila) mal uhradit dan. Neurobil tak. Moj byt mal väcsiu hodnotu nez ich, bola som teda povinna zaplatit dan ja? Ak ano a neurobila som tak, az v roku 2007, vyplyva z toho, ze sa na mna nevztahuje vyssie citovane : "a) nezaplatené penále, pokuta a zvýšenie dane prislúchajúce k dani z dedičstva, dani z darovania alebo dani z prevodu a prechodu nehnuteľností, pri ktorej daňová povinnosť vznikla do 31. decembra 2003"? preto, lebo "Daňový nedoplatok podľa odseku 1 zaniká, ak daň z dedičstva, daň z darovania alebo daň z prevodu a prechodu nehnuteľností, ku ktorej tento daňový nedoplatok prislúcha, je zaplatená najneskôr 30. septembra 2006"? Rozumiem tomu dobre????

    aero12 je offline (nepripojený) aero12

    aero12
    Dobrý deň,
    téma ma veľmi zaujala, lebo mám veľmi podobný finančný problém ( a veľký ) s vyrúbením sankčných poplatkov za oneskorenú platbu daní za prevod nehnuteľnosti. primárny dôvod je asi na mne, ale "tvrdosť " predchádzajúcich predpisov bola neskutočná! Sankčné poplatky boli NELIMITOVANÉ a dnes musím zaplatiť stotisíce korún! Ak je akákoľvek možnosť znížiť, odpustiť, tak pekne poprosím o radu.

    ďakujem
    aero12

    Podanie námietky voči vyrúbenému penále

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.