Zavrieť

Porady

Nespôsobí neplatenie preddavkov nedoplatok v roku 2008?

Celý rok 2006 som bola SZČO. Platila som preddavky do ZP vo výške 966,- Sk/mesačne. ZD mám len 7276,- Sk a preto mi v riadku 65. tlačiva typu B vyšla čiastka 99,- Sk. Na základe § 16 ods.9 by som teda nemala od 1.7.2007 do 30.6.2008 platiť preddavky na ZP. Nespôsobí toto neplatenie v ďalšom vyúčtovaní nedoplatok vo výške 12768,- Sk?
Naposledy upravil účtovníčkaMT : 11.06.07 at 20:37 Dôvod: upresnenie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ak si bola v roku 2006 iba SZČO bola si povinná platiť preddavky na ZP vo výške min. 966 x 12, ak si ich neplatila , tak Ti vychádza nedoplatok na ZP minimálne v tejto výške.
    klikni http://www.porada.sk/t54413-rzzp--preplatok.html

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    A ak si v čase podania RZZP iba SZČO, si povinná platiť v r. 2007 minimálne 1064,- Sk /mesačne.
    Ak budeš aj zamestnaná nebudeš musieť platiť , lebo Ti vyšli preddavky menšie ako 100,- Sk

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    účtovníčkaMT Pozri príspevok
    Celý rok 2006 som bola SZČO. Platila som preddavky do ZP vo výške 966,- Sk/mesačne. ZD mám len 7276,- Sk a preto mi v riadku 65. tlačiva typu B vyšla čiastka 99,- Sk. Na základe § 16 ods.9 by som teda nemala od 1.7.2007 do 30.6.2008 platiť preddavky na ZP. Nespôsobí toto neplatenie v ďalšom vyúčtovaní nedoplatok vo výške 12768,- Sk?
    Ak si v čase podania RZZP "IBA" SZČO do riadku 66 zapíš sumu 1064
    celoživotný úradník účtovníčkaMT
    Muška Pozri príspevok
    Ak si v čase podania RZZP "IBA" SZČO do riadku 66 zapíš sumu 1064
    Muška veľmi ďakujem za rýchlu reakciu na môj dotaz, ale ja stále nechápem prečo § 16 odst.9 hovorí "platiteľ podľa §11 ods.1.písm. b) (SZČO) nie je povinný odvádzať preddavok na poistné, ak výška preddavku nedosahuje aspoň 100,- Sk". Rada robím niečo čomu rozumiem, ale tento § mi zamiešal to o čom som si myslela, že tomu rozumiem.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    účtovníčkaMT Pozri príspevok
    Muška veľmi ďakujem za rýchlu reakciu na môj dotaz, ale ja stále nechápem prečo § 16 odst.9 hovorí "platiteľ podľa §11 ods.1.písm. b) (SZČO) nie je povinný odvádzať preddavok na poistné, ak výška preddavku nedosahuje aspoň 100,- Sk". Rada robím niečo čomu rozumiem, ale tento § mi zamiešal to o čom som si myslela, že tomu rozumiem.
    Ale na výšku preddavku u čistej SZČO sa vzťahuje minimálny základ, , t.j. preddavky čistej SZČO sú najmenej 1064 Sk (pri14% a min.zaklade 7600). Iba ak SZČO je zároveň zamestnancom, alebo dôchodcom, Študentom a pod., v takom prípade sa na ňu minimum nevzťahuje a platí preddavok, ktorý jej vyjde. V takom prípade ak preddavok je nižší ako 100 Sk, tak preddavky platiť nemusí.

    Nespôsobí neplatenie preddavkov nedoplatok v roku 2008?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.