Zavrieť

Porady

Záručný servis (služby) - účtovanie

Dobrý deň,
prosím Vás o radu, prvýkrát mám takýto prípad...
Dňa 20.4.07 naša firma vykonala pre firmu XY montáž spreadera bočného nakladača. Toto bolo aj vyfakturované k 20.4. O mesiac neskôr sa ešte vykonali práce (-nie priamo naša firma, bola to kooperácia pre nás), ktoré sa už firme XY nefakturovali, zákazka bola ukončená 20.4. a tieto práce boli vraj v rámci záručného servisu (- nie oprava, ale údržba - služby). Ako máme zaúčtovať túto DOFA –kooperácia? Bude to z rezervy na reklamácie a záručné opravy, aj keď to nebola ani reklamácia, ani oprava? (323 002/321 ?)

Ďakujem veeľmi pekne...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    balala je offline (nepripojený) balala

    balala
    ja teda takéto veci neúčtujem, ale myslím, že ak boli záručné opravy vykonané v tom istom roku ako aj dodávka, tak ešte nemôžeš čerpať rezervu, ktorú si tvorila v minulosti, lebo tá sa vzťahuje na predtým vykonané dodávky. takže by som príslušné náklady dala normálne do nákladov a o rezervu by som sa nestarala.

    caramellka je offline (nepripojený) caramellka

    caramellka
    No, ale ono to prave nie je zarucna OPRAVA, ale udrzba - sluzby. Ale v ramci zaruky, takze neviem...

    Záručný servis (služby) - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.