Zavrieť

Porady

Žihľavka

Bola by som rada, keby sa mi ozvali ľudia, ktorí majú problém s týmto ochorením. Mne ju diagnostikovali v marci, zatiaľ však, aj napriek absolvovaniu mnohých vyšetrení, okrem alergologických, vzhľadom na lieky,ktoré užívam / prednison, fixit a iné / sa ju nepodarilo vyliečiť. Červené škvrny sa mi objavujú po celom tele, už aj na očnom viečku, doobeda sú agresívnejšie, s nimi sa objavuje aj suchý kašeľ a zvieranie v hrdle, popobede a k večeru postupne miznú, najprv v strede začínajú blednúť a nakoniec aj po obvode.Na druhý deň sa objavia znovu ale na inom mieste. Bola by som veľmi rada, keby ste mi poradili,poprípade napísali o svojom priebehu tejto choroby.Naposledy mi však diagnostikovali aj reflux pažeráka, takže k uvedeným liekom mi pribudli aj costi a helicid 20.Ostatné vyšetrenia boli o.k. Zo začiatku som mala zvýšený CRP,teraz je v norme.Neviem ako mám ďalej postupovať,lebo aj napriek týmto liekom si myslím,že ony iba tlmia prejavy žihľavky ale ju neliečia.Prosím ozvite sa ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Podle popisu se už jedná o chronickou formu. Příčinou mohou být léky (berete něco nového?) a některé potraviny (– ovoce, zejména jahody, mořské ryby, mléko, sýry, koření, kakao, vína, zvláště dezertní aj). Dále inhalace prachů, pylů (nejedná se o alergii!), nebo střevní parazitóza. U chemické kopřivky mohou být příčinou také infekce ( – mandle, zuby, žlučník) a nervové stresy.
    Jak vidíte možností získat kopřivku je hodně. Projděte zpětně všechny změny ve vašem životě. Při podezření na pokrmy, uplatněte vyzařovací dietu – postupně vždy na týden vyloučíte z potravy složky, které by mohly přicházet v úvahu a sledujte, zda v té době došlo k ústupu projevů. Léky berte stále. Mám k dispozici tři čaje na uklidnění projevů, ale neodstraňují příčinu!!! Tu hledejte sama nebo s pomocí dietológa! Hodně klidu při hledání zdroje příčin problému. Petr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.