Zavrieť

Porady

Vznik nároku na dovolenku - novonastúpený zamestnanec

Dobrý den!!
Prosím veľmi pekne o radu prijali sme ku 1.6.2007 nového zamestnanca na hlavný pracovný pomer a ja neviem po koľkých dňoch odpracovaných, má nárok na dovolenku a koľko dní by to malo byť ku koncu roka teda ku 31.12.2007 zamestnanec má 32 rokov!!!
Vďaka pekne Silvia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na dovolenku za kalendárne dni má po odpracovaní 22 dní. Za predpokladu, že odpracuje aspoň 60 dní v roku, mu vzniká nárok na PČ D za KR 20/12*7=11,5 dňa.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Dovolenka za kalendárny rok § 101 ZP,pokiaľ vykonával prácu u zamestnávateľa aspoň 60 dní v kalend.roku,čiže od 1.8.2007 má nárok na dovolenku v počte dní 20:12x počet odprac.mesiacov v roku=11,666

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    vikinka Pozri príspevok
    Dovolenka za kalendárny rok § 101 ZP,pokiaľ vykonával prácu u zamestnávateľa aspoň 60 dní v kalend.roku,čiže od 1.8.2007 má nárok na dovolenku v počte dní 20:12x počet odprac.mesiacov v roku=11,666
    Hm, zaujímalo by ma, prečo práve od 1.8.2007?
    Od 1.6. (dátum vzniku PP) do 31.7. (deň pred 1.8.) uplynie 61 kalendárnych dní, z ktorých bude asi viac ako jeden nepracovný. Na účely priznania nároku na dovolenku sa nepracovné dni nezapočítavajú do tých 60 dní. Aspoň tak som si to doteraz myslel. Možno došlo k zmene zákona, ktorú som prehliadol.

    Rovnako mi akosi nesedí text "počet odpracovaných mesiacov". Ak sa nemýlim ide o kalendárne mesiace trvania pracovného pomeru. Podľa môjho názoru odpracovaný mesiac a kalendárny mesiac trvania pracovného pomeru nie sú totožné.
    Naposledy upravil endrju : 13.06.07 at 06:31

    monikad je offline (nepripojený) monikad

    monikad
    prosim Vas, ak zamestnanec nastupil 24.4. a skoncil k 20.6. Ma narok na 1,5 dna dovolenky (do 33 rokov)?
    Ak by skoncil k 22.6. tak by mal narok na 3,5 dna?
    Dakujem

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Pomerná časť dovolenky je za každý celý odpracovaný mesiac nepretržitého trvania pracovného pomeru toho istého PP ....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monikad Pozri príspevok
    prosim Vas, ak zamestnanec nastupil 24.4. a skoncil k 20.6. Ma narok na 1,5 dna dovolenky (do 33 rokov)?
    Ak by skoncil k 22.6. tak by mal narok na 3,5 dna?
    Dakujem
    Má nárok na D za odpracované dni, v tomto prípade 1/12 z ročného nároku-1,5 dňa.

    monikad je offline (nepripojený) monikad

    monikad
    Prosim ta, mozes odpovedat konkretne na moj pripad? To znamena, ze zamestnanec ma teda narok na 1,5? Lebo od 24.4. do 20.6. ma odpracovany len jeden cely mesiac?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    monikad Pozri príspevok
    prosim Vas, ak zamestnanec nastupil 24.4. a skoncil k 20.6. Ma narok na 1,5 dna dovolenky (do 33 rokov)?
    Ak by skoncil k 22.6. tak by mal narok na 3,5 dna?
    Dakujem
    Mne to vychádza, že by musel skončiť 27. 6., aby mal nárok na 2/12 z ročného nároku. inak bude mať len tých 1,5 dňa.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tweety Pozri príspevok
    Na/12 mne vychádza do 26.6.
    Áno, tak, že 26. by ešte robil, 27. by už nerobil.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    A mne vychádza, že keby skončil 22.6.2007 (44 odpracovaných dní) tak už má nárok na 2/12.
    Aj sviatky sa predsa počítajú za odpracované dni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.