Zavrieť

Porady

Preprava internetovy obchod

Dobry den, mozno pre niekoho hlupa otazka. Chceme si zalozit internetovy obchod a zaujimalo by nas ako je to s prepravou. Vie nam niekto odporucit nejake firmy, ktore sa zaoberaju cisto len prepravou? Ako sa potom budu posielat faktury. Postou???

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paxi je offline (nepripojený) Paxi

    Paxi
    Zalezi aj na tom, ake produkty chces prepravovat...je vela spolocnosti: UPS, Gebruder Weiss, DHL, Direct Parcel Services, Der Kurier...kazda ma trochu ine podmienky dorucenia, niektore su limitovane velkostou a hmotnostou balikov. Zvacsa kazda robi aj dobierkovu sluzbu a poistenie prepravovaneho tovaru.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    faktura sa zvycajne posiela spolu so zasielkou, normalne ju pribalis k tovaru. na prepravu mozes pouzit postu, alebo firmy ako UPS, DHL atd...
    platby sa tovar mozes mat prevodom na ucet, dobierkou...

    supky je offline (nepripojený) supky

    supky
    dakujem za odpovede...
    je mi jasne, ze faktura sa pribaluje k tovaru, ibaze ja objednam tovar od svojho dodavatela, tak tam poslem potom kuriera aby to zakaznikovi dorucil...Tu fakture teda poslem postou alebo ako... Nemam vtom moc jasno...

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    este som nenakupoval v takom internetovom obchode, kde by tovar od ich dodavatela nesiel fyzicky cez obchod. tam neni problem "pribalit" fakturu.
    ak neprides do kontaktu s tovarom (ako budes viest skladovu evidenciu?), tak posles fakturu s kurierom ci ide k dodavatelovi a tovar mu doruci spolu s fakturou, alebo posles postou...

    Hamer01 je offline (nepripojený) Hamer01

    Hamer01
    Ja osobne som to uz vydel nieco take ze dodavatel to odosiela priamo zakaznikovy bez toho aby to islo cez obchod. nakolko mi preslo cez ruky viacero obchodou. Vedcinou sa to roby tak ze sa to posle bud postou alebo sa to posiela mailom, respektyve faxom, vzdy podla toho co si zakaznik vyberie, pri tvorbe objednavky. v pripade dalsich informacii ma kontaktujte.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    My sme faktúry posielali emailom, na vyžiadanie aj poštou. Väčšinou sme ale mali zákazníkov občanov-fyzické osoby.

    supky je offline (nepripojený) supky

    supky
    hmm ok, tak co teda radite? je lepsie si brat tovar k sebe domov, pribalit fakturu a tak to expedovat zakaznikovi? alebo to posielat priamo od dodavatela?

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ako by si si to predstavoval?
    niekto si u teba objedna tovar. ty ho nemas, objednas ho u svojho dodavatela a jemu poskynes adresu tvojho zakaznika, bude to dodane priamo zakaznikovi.
    1 - ak sa tovar nedoruci v poriadku, komu to bude zakaznik reklamovat? tebe, dodavatelovi?
    2 - nebojis sa ze nabuduce oslovi zakaznik priamo tvojho dodavatela a vynecha clanok (teba), ktory mu tovar predrazuje?
    3 - dodavatel dostane adresu zakaznika - nekoliduje to so zakonom na ochranu osobnych udajov?
    4 - neponuknes moznost osobneho odberu u teba? vela ludi to vyuziva v snahe usetrit este viac

    len take moje uvahy...nakolko skusenost nemam, len casto nakupujem cez internet......

    supky je offline (nepripojený) supky

    supky
    hmm no jasne mas pravdu. Ja som len uvazovala ako to bude najidealnejsie. Podla mna bude asi rozumne si to nechat doviest k nam a tak ho budeme expedovat ku zakaznikovi. Oki dikes za rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.