Zavrieť

Porady

Zmena vlastnika bytu

Dobry den, chcela by som sa opytat, viete niekto informacie, co vsetko a kam vsade sa musi novy vlastnik nahlasit? Mam na mysli veci ako voda, plyn, najomne..... pretoze s tym nemam este ziadne skusenosti. Dakujem Alena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    Stavy vodomerov treba nahlási ť správcovi domu, el. energiu prihlásiť u dodávateľa el. energie so stavom pri prevzatí bytu,plyn v plynárňach so stavom plynomeru pri prevzatí bytu, koncesionárske poplatky na pošte.To je asi všetko .
    Správca domu po nahlásení stavu vodomerov,prípadne pomerových rozdeľovačov tepla, počtu osôb ktoré budú bývať v byte vystaví predpis zálohových platieb za plnenia spojených s užívaním bytu a do FPÚ a O,ak sa jedná o byt v osobnom vlastníctve.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Alena2 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa opytat, viete niekto informacie, co vsetko a kam vsade sa musi novy vlastnik nahlasit? Mam na mysli veci ako voda, plyn, najomne..... pretoze s tym nemam este ziadne skusenosti. Dakujem Alena
    A nezabudni si prihlásiť daňovú povinnosť na platenie dani z nehnuteľností na miestnom úrade. Bližšie som to popísal tu:http://www.porada.sk/showpost.php?p=361888&postcount=14

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.