Zavrieť

Porady

Nemoc - úraz zavinený inou osobou

želám pekný deň a potrebovala by som súrnu pomoc. Zamestnanec doniesol mne ako zamestnávateľovi Žiadosť o náhradu príjmu pri dočasne pracovnej neschopnosti zamestnanca a na tom je zaškrtnuté "Uraz zav.inou osobou" neviem ešte som sa s tým nestretla ako mám postupovať ja ako zamestnávateľ a potom keďže bude PN naďalej tak aké podklady zaniesť pre Soc.p.???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    sonička Pozri príspevok
    želám pekný deň a potrebovala by som súrnu pomoc. Zamestnanec doniesol mne ako zamestnávateľovi Žiadosť o náhradu príjmu pri dočasne pracovnej neschopnosti zamestnanca a na tom je zaškrtnuté "Uraz zav.inou osobou" neviem ešte som sa s tým nestretla ako mám postupovať ja ako zamestnávateľ a potom keďže bude PN naďalej tak aké podklady zaniesť pre Soc.p.???
    Pokiaľ to nebol pracovný úraz, tak u Vás je všetko tak ako obvykle pri normálnej PN.

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Takže ak som správne pochopila tak postup je taký ako keby bol "chory" čiže normálna PN. Ale čo sa týka So.p. tak tam potom musím zaniesť tlačivo "Hlásenie úrazu na účely nemocenského" však?

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    sonička Pozri príspevok
    Takže ak som správne pochopila tak postup je taký ako keby bol "chory" čiže normálna PN. Ale čo sa týka So.p. tak tam potom musím zaniesť tlačivo "Hlásenie úrazu na účely nemocenského" však?
    Myslím, že ak to bol úraz zavinený inou osobou, musela to riešiť polícia alebo nkto iný. A ten mal povinnosť to ohlásiť do poisťovne. Ak to nebol pracovný úraz, nemusíte nič spraviť, je to vec toho človeka, on si to musí vybaviť v poisťovni sám, je to v jeho záujme.

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Ja som bola včera zaniesť doklady o PN na SP - bol to tiež úraz .
    Musíme doniesť ešte to tlačivo " Hlásenie úrazu na účely nemocenského " s podpisom zamestnanca .
    Bez toho vraj nebude vyplatené nemocenské .

    Ja so ani nevedela, že také tlačivo existuje .

    Nemoc - úraz zavinený inou osobou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.