Zavrieť

Porady

manko v pokladni

Chcem Vás poprosiť o radu. Prevzala som účtovníctvo kde si firma viedla vlastnú pokladničnú knihu a podľa tejto pokladničnej knihy je všetko v poriadku. Lenže existuje aj druhá pokladničná kniha ktorá je v účtovníctve a tam už vyskakuje manko cca 100 000,ide len o účtovnú chybu ktorá sa ťahá od roku 2005 možno aj dlhšie. Potrebovala by som pomôcť ako dostať účtovnú pokladničnú knihu na skutočné hodnoty, urobiť nejakú hrubú čiaru a pokračovať ďalej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Schodok zistený pri inventarizácii pokladnice sa účtuje 569/211.Suma presahujúca prijaté náhrady je nedaňový náklad (§21 ods.2 e zákona o dani z prijmov).
    Naposledy upravil Kirk : 21.06.07 at 11:47

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Kirk Pozri príspevok
    Schodok zistený pri inventarizácii pokladnice sa účtuje 569/211.Suma presahujúca prijaté náhrady je nedaňový náklad (§21 ods.2 e zákona o dani z prijmov).
    Pokiaľ by neexistovali dve pokladničné knihy knihy. Tá jedna - účtovná - je v poriadku. Tá druhá- fiktívna - sa snaží preukázať niečo, čo sa nestalo. A zväčša v nej teda bávajú manká. Takže by som si nad tou druhou nelámala hlavu. Tú nech si láme konateľ, čo ten fiktívny príjem poznamenal.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Danila ale ja mám opačný prípad, fyzická je ok ale účtovná je zle. Zrejme chyba účtovníčky. Konateľ prevzal zostatky účtov s takou sumou kde je manko 100 000,ale ono v skutočnosti žiadne manko nie je. Nepýtaj sa ma ako je to možné ako mohol konateľ prevziať takéto účto,ako sa robila inventúra, že si ho neskontroloval zostatky-to by bola odpoveď na niekoľko strán.
    Naposledy upravil Luna : 22.06.07 at 13:03

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Kirk Pozri príspevok
    Schodok zistený pri inventarizácii pokladnice sa účtuje 569/211.Suma presahujúca prijaté náhrady je nedaňový náklad (§21 ods.2 e zákona o dani z prijmov).
    V tomto príspevku sa síce nepíše akým spôsobom došlo k manku,ale v prípade Vami uvádzaného prípadu by išlo o odcudzenie pokladničnej hotovosti neznámym páchateľom.
    Inak sa schodok pokladničnej hotovosti účtuje vždy ako pohľadávka voči hmotne zodpovednej osobe na účet 335.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Luna Pozri príspevok
    Danila ale ja mám opačný prípad, fyzická je ok ale účtovná je zle. Zrejme chyba účtovníčky. Konateľ prevzal zostatky účtov s takou sumou kde je manko 100 000,ale ono v skutočnosti žiadne manko nie je. Nepýtaj sa ma ako je to možné ako mohol konateľ prevziať takéto účto,ako sa robila inventúra, že si ho neskontroloval zostatky-to by bola odpoveď na niekoľko strán.
    Ako to mohla byť chyba účtovníčky? Možno konateľ nezdokladoval výdavky v sume 100000,-Sk, tak to visí v pokladni. To, že je účtovná zle /je tam viac o 100000,-/ ale fyzická je dobre /tam je menej o 100000,-/ je ten horší prípad pre konateľa. Pochybujem, že by účtovníčka len tak pre radosť pridala do pokladne 100000,- /a odkiaľ?/. Je to naozaj polemické.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.