Zavrieť

Porady

rozdelenie akého zisku vo VZ

Pekný deň prosím poraďte mi aký zisk sa rozdeľuje spoločníkovi jednému v s.r.o. účtovný zisk alebo zisk po zdanení. Už som toho toľko prečítala, že som už úplne popletená. Ak mám pravdu povedať už aj uctovanie mi robi problém. Stále mi vychádza že je to celá 431 to znamená pred zdanením. Prosím usmernite ma ak neuvažujem správne. Teraz mam 701/431 a to znamená že pri rozdelení jedinému spoločníkovi dám 431/364 musí odviesť nejaké odvody zo zisku ani to už nie som si istá. Prosím urýchelnú dobrú radu. Ďakujem všetkym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Účtovný zisk je údaj, ktorý mám vo výsledovke v čase, keď ideme vyplňovať daňové priznanie DP PO.
    Keď ho dokončíme, vyjde nám daň (r.800 DP) ktorú zaúčtujeme na 591/341 ešte v tom istom roku. Týmto zaúčtovaním sa zvýšia náklady a zníži zisk - toto výsledné číslo je zisk po zdanení . Teda na rozdelenie máme nižšiu sumu, ako je účtovný zisk, preto rozdeliť sa môže len zisk po zdanení, len to čo je k dispozícii.
    V ďalšom roku na účet 431 prejde účtovný zisk po zdanení, t.j. rozdiel Tried 6 a 5. Iný údaj ani nie je možný.
    Naposledy upravil liba2 : 21.06.07 at 04:35 Dôvod: doplnenie poslednej vety.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    astherixova Pozri príspevok
    Pekný deň prosím poraďte mi aký zisk sa rozdeľuje spoločníkovi jednému v s.r.o. účtovný zisk alebo zisk po zdanení. Už som toho toľko prečítala, že som už úplne popletená. Ak mám pravdu povedať už aj uctovanie mi robi problém. Stále mi vychádza že je to celá 431 to znamená pred zdanením. Prosím usmernite ma ak neuvažujem správne. Teraz mam 701/431 a to znamená že pri rozdelení jedinému spoločníkovi dám 431/364 musí odviesť nejaké odvody zo zisku ani to už nie som si istá. Prosím urýchelnú dobrú radu. Ďakujem všetkym.
    Už máš záznam jediného spoločníka o rozdelení zisku ? Podiel na zisku zaúčtuješ 431/364. Z podielu sa neplatí daň ani neodvádzajú žiadne odvody (SP, ZP).

    rozdelenie akého zisku vo VZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.