Zavrieť

Porady

celofán

Ahojte, mala by som dotaz, účtujem obchod s darčekovými predmetmi a celofán účtujem do réžie, je to dobre?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No áno, myslím, že je obalom, ale keď tak rozmýšlam, tak ked zabalia darč.predmet, tak zaúčtujú aj cenu celofánu, aj nejakej stužky.........., v podstate by to mohol byť aj tovar? Ja to účtujem zatiaľ do réžie......dík

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    My to účtujeme do tovaru, pretože je to súčasť kytice, balenia a podobne. Ak tvoríš cenu, tak aj ten celofan je jej súčasťou. Do réžie by šiel v prípade, keby si to zákazníkovi dala "grátis" - ten obal
    Naposledy upravil Manual : 23.06.07 at 11:17
    Lion Topoľčany
    Súhlasím s Manual. Naivne som si myslela, že celofán dávate grátis. Teda, v opačnom prípade je to jednoznačne tovar.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Lion Topoľčany Pozri príspevok
    Súhlasím s Manual. Naivne som si myslela, že celofán dávate grátis. Teda, v opačnom prípade je to jednoznačne tovar.
    Ale ako marketingový ťah to nemusí byť špatný nápad, keď sa to podá dobre v reklame napr pri vstupe do obchodu. Teraz dosť zákazníkov počíta s každou korunou, treba zvážiť.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ak celofán, stužky atď. striháme ... veruže to nie je tovar (výrobok v nezmenenom stave určený na predaj).
    Lion Topoľčany
    Jana Acsová Pozri príspevok
    Ak celofán, stužky atď. striháme ... veruže to nie je tovar (výrobok v nezmenenom stave určený na predaj).
    Tak, čo to vlastne je, kedže definícia tovaru je-výrobok v nezmenenom stave určený na predaj...Ten celofán je potom "materiál" ? Ale pokiaľ za neho zákazník platí, nemalo by to dávať podľa mňa do réžie !

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Lion Topoľčany Pozri príspevok
    Tak, čo to vlastne je, kedže definícia tovaru je-výrobok v nezmenenom stave určený na predaj...Ten celofán je potom "materiál" ? Ale pokiaľ za neho zákazník platí, nemalo by to dávať podľa mňa do réžie !
    Áno ... potom je to materiál ... a kytica? Výrobok. SMERNICA!!! Upravte si interné postupy v smernici, ako aj spôsob účtovania.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Účtujem jednoznačne ako materiál, nakoľko je to vlastne súčasť vlastného výrobku. A následne tržba je predaj vl. výrobkov. Podobne účtujem napr. reštauračné stravovanie. Mrkva, mäso, soľ.....materiál, hotové jedlo je vl. výrobok.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ekopo Pozri príspevok
    Účtujem jednoznačne ako materiál, nakoľko je to vlastne súčasť vlastného výrobku. A následne tržba je predaj vl. výrobkov. Podobne účtujem napr. reštauračné stravovanie. Mrkva, mäso, soľ.....materiál, hotové jedlo je vl. výrobok.
    Zrovnávať stravovanie a napr. kvetinárstvo nie je moc vhodné. To máš pravdu, ty tam v stravovaní máš material mrkva mäso atď a je z toho výrobok hotové jedlo, ktoré keby si chcel spätne rozdeliť na material z čoho vznikol sa nedá.
    Iná je však situácia pri tvorbe napr. kytice. Ak si vezmeš kyticu a začneš ju rozoberať, tak znova dostaneš jednotlivé zložky z čoho bola poskladaná. A z týchto jednotlivých zložiek rôznou kombináciou môžeš spraviť inú kyticu. Dúfam že v tomto so mnou súhlasíš. To znamená ako si to dotyčný niekde v smernici zadefinuje tak sa tým bude riadiť. A sortiment obalového materialu je tak široký, že prakticky máš všetko na mieru, nič nemusíš upravovať = skracovať, strihať atď.
    Ale z môjho pohľadu je výrokok to, čo sa spätne nedá rozdeliť - rozobrať na základné zložky z čoho vznikol ako je napr. u teba hotové jedlo, zákusok, chleba atď.
    Naposledy upravil Manual : 23.06.07 at 19:30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.