Zavrieť

Porady

Ukoncenie MD - ukoncenie PP

Ahojte...
poprosim vas o radu, ako postupovat v nasledovnom pripade: som na rodicovskom prispevku, ktory sa mi konci onedlho...Ale viem, ze povodny zamestnavatel ma "nechce". Chcem vediet ako FORMALNE postupovat, ci mam napisat nejaky list, ze chem nastupit a ako maju postupovat oni...V konecnom dosledku bude ukoncenie PP dohodou a ak si najdem nove zamestnanie skor ako ukoncim MD, tak sa to moze cele odohrat aj skor.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Po skončení RD( nie MD, ako píšeš) nastúpiš-ak chceš, ak nie, môžeš skončiť PP dohodou, alebo výpoveďou.

    evnka je offline (nepripojený) evnka

    evnka
    NO, to je jasne, ze RP....pisala som vseobecne..viem aky je medzi tym rozdiel..pytam sa len na formalnu stranku, ci treba vsetko pekne pisomne?..zamestavatel ukoncuje PP so mnou z org.dovodou dohodou..ale samozrejme dakujem za reakciu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Buď dohodou, alebo z organizačných dôvodov, 2 v jednom nie je možné. Všetko písomne je samozrejmé.
    Naposledy upravil Tweety : 25.06.07 at 07:46

    evnka je offline (nepripojený) evnka

    evnka
    dakujem ...to mozno vyspecifikujeme ked to bude aktualne..velky rozdiel v tom nie je, vsak? chcem sa oipytat, ci ja musim na ten jeden den nastupit...zakon ma v tom to tusim ochranuje,..,a moze byt ukonceny PP az na dalsi den?...aky list by som mala napisat, ked formalne by som mala oznamit nastup naspat do zamestnania?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nástup do zamestnania po RD nemusíš oznamovať. Po skončení RD si povinná nastúpiť, ak medzitým nebudeš končiť PP dohodou, alebo výpoveďou z tvojej strany.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš nastúpiť, je potrebné informovať sa o možnom nástupe u zamestnávateľa.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    evnka Pozri príspevok
    dakujem ...to mozno vyspecifikujeme ked to bude aktualne..velky rozdiel v tom nie je, vsak? chcem sa oipytat, ci ja musim na ten jeden den nastupit...zakon ma v tom to tusim ochranuje,..,a moze byt ukonceny PP az na dalsi den?...aky list by som mala napisat, ked formalne by som mala oznamit nastup naspat do zamestnania?
    No je v tom dosť veľký rozdiel.
    Pokiaľ ukončíš PP dohodou, nemáš nárok na odstupné. Ak ti však zamestnávateľ, ako píšeš, plánuje dať výpoveď z organizačných dôvodov, tak v tom prípade máš nárok na 2-mesačné popr. 3-mesačné (ak pracovný pomer uňho trvá dlhšie ako 5 rokov) odstupné. Takže pre teba je jednoznačne finančne výhodnejší spôsob výpovede od zamestnávateľa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Súhlasím a doplním Janku, nárok na odstupné je iba v prípade, ak na základe výpovede podľa§ 63-organiz.dôvody požiadaš o skončenie PP pred začiatkom VD.

    Ukoncenie MD - ukoncenie PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.