Zavrieť

Porady

Remoska

Otec má na chate remosku a ja by som mu chcela spraviť radosť tým,že by som v nej niečo "ukuchtila". Potešili by ma hlavne recepty na sladké koláče.Samozrejme uvítam aj nejaké tipy,na čo si je treba pri pečení či varení dávať pozor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ja som tiež v nedávnej minulosti všetko piekla iba v remoske. Aj zákusky, len množstvo cesta treba odhadnúť na veľkosť remosky.Väčšinou dávku cesta treba rozdeliť na polovicu - to závisí od veľkosti remosky. Hoci mám el. teplovzdušnú rúru, kurča stále pečiem v remoske. Treba ho piecť z opačnej strany - najprv od chrbta a potom otočiť z prednej časti. Najprv kurča iba potriem olejom, posypem grilovacím korením ( od Vitany) a dám piecť. Podlievam vodou až keď sa už pečie - teda keď je horúce. Tiež som tam piekla jablkové štrúdle, orechové zákusky apod. Nevidím rozdiel medzi el. rúrou a remoskou. Čo tak kokosový rez: 1 margarín (hera, palmarín, visa) 2 šálky kryšt. cukru, 1 šálku vody, 2 lyžice kakaa. Všetko spolu dáme do kastrólika povariť asi 4 minúty. Z uvarenej zmesi odoberieme 1 šálku a zvyšok necháme vychladnúť za občasného premiešania. Po vychladnutí pridáme 4 žltky, 2 šálky polohrubej múky, 3/4 prášku do pečiva a zo 4 bielkov sneh. Vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy a dáme piecť. Po upečení na povrch vylejeme obsah šálky a husto posypeme kokosom. Remosku môžeš zapnúť skôr - vrchnák položiť na nehorľavú podložku aby sa koláč začal piecť hneď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.