Zavrieť

Porady

Uhrady v hotovosti

Pekný deň,

prosím o radu. Máme neuhradené pohľadávky z predchádzajúcich rokov, ktoré boli fakturované v USD pre odberateľa v zahraničí. Tento rok sa šéf rozhodol troška znížiť tieto pohľadávky, a to formou hotovosti. Môže to byť tak, že akože jemu uhradili sumu v USD a on mi vloží peniaze v prepočte kurzom NBS do korunovej pokladne? Ináč vzniknú nám dosť veľké kurzové straty, keďže kurz od doby vystavenia faktúr sa o dosť znížil. Nie je to veľmi čisté, ale viete mi poradiť iný spôsob, ako znížiť pohľadávky a zároveň dotovať pokladňu, ktorá je v mínuse. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja by som to riešila tak ako Ty.Iste to nie je celkom v poriadku, ale inak by som tiež nevedela.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    A keď už "akože", prečo by to nemohli zaplatiť v slov.korunách (sumu, ktorá bola k 31.12.03)? Zadotovať pokladňu vkladom podnikateľa alebo spoločníka (neviem, aká ste forma firmy

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Vlasta, ja som to urobila presne tak ako ty. Boli to vtedy dosť veľké sumy, ktoré išli ako úhrady faktúr. Tie sumy na faktúrach boli v Kč, uhradené boli do pokladne v Sk, ešte tam bol aj nejaký troj-zápočet faktúr Kč/Sk/Eur, no bolo to hrozné. Ten rok bola kontrola na daň z príjmu, musela som "zoširoka" vysvetľovať, ale nakoniec všetko prešlo.

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Ďakujem,

    ide o to, že firma, ktorá to uhrádza je ďaleko, a to ako sa dostali tie USD k môjmu šéfovi, tak to by mohlo byť diskutabilné. A ešte nebude problém, že šéf nevložil do valutovej pokladne doláre, ale koruny?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ešte by sa dalo aj vyrobiť priamo príjmový doklad do korunovej pokladne. Veď kto by už zisťoval, či tu vtedy američan bol alebo nebol zaplatiť? Američan si mohol stiahnuť v bankomate zo svojho amerického účtu peniažky na zaplatenie

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    [QUOTE=Paula]Ešte by sa dalo aj vyrobiť priamo príjmový doklad do korunovej pokladne. Veď kto by už zisťoval, či tu vtedy američan bol alebo nebol zaplatiť? Američan si mohol stiahnuť v bankomate zo svojho amerického účtu peniažky na zaplatenie [/QUOTE

    Ak by som vyúčtovala úhradu priamo v korunách, ako píšeš, potom by som neúčtovala kurzový rozdiel? Lebo dolár poklesol takmer o 15 korún od vystavenia faktúry a vznikajú mi strašne vysoké kurzové straty. Keďže na to nechcem upozorniť, môžem priajať úhradu fa v korunách v takej výške, v akej bola vystavená faktúra?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Myslím, že by sa mala uhradiť tak, ako bola prepočítaná k 31.12.03. Počkajme ešte na názor niekoho ďalšieho.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    Vlasta - schuti som sa zasmial na interpretácii:

    "Tento rok sa šéf rozhodol troška znížiť tieto pohľadávky" ak to dobre chápem...Vám predsa dlhovali!

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    tibor
    Vlasta - schuti som sa zasmial na interpretácii:

    "Tento rok sa šéf rozhodol troška znížiť tieto pohľadávky" ak to dobre chápem...Vám predsa dlhovali!
    Chápeš to dobre, napriek tomu asi v mnohých firmách pokladňa nezodpovedá skutočnému stavu a donekonečna dotovať firmu od spoločníka je dosť nápadné. Zrejme tie pohľadávky už sú nejako ináč vyriešené, do čoho ja nevidím a ani nechcem vidieť. Moje peniaze to nie sú.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    Co je na tom na usmevné?
    Pre Vlastu: ak sú tie pohľadávky také, že ich už nikto nemieni uhradiť,nebolo by čistejšie a jednoduchšie ich odpísať?
    Ja viem, že to nevyrieši problém s mínusovou pokladnou, ale to by som vyriešila požičkou od spoločníka, tú si aspoň môže pre prípad vrátiť.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    anina? 1,2,3,4, hraziem do jazyka...

    ešte som si to prečítal a skús to so mňou please - máme pohľadávku v zahraničí a náš šéf sa rozhodne ju znížiť v hotovosti...prepáč - ale ale snáď znížiť pohľadávku v hotovosti by mal odberateľ a nie dodávateľ...

    5,6,7...

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Paula
    Myslím, že by sa mala uhradiť tak, ako bola prepočítaná k 31.12.03. Počkajme ešte na názor niekoho ďalšieho.
    Takže kurzová strata bude len rozdiel kurz k 31.12.2003 a kurz úhrady? A ak by sa fakt rozhodol američan uhradiť to v korunách koľko by som od neho mala inkasovať?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak by sa úhrada "vykonala" ešte napr. 28.12.04, zaplatil by sumu z 31.12.03. Rozdiel z prepočtu pôv.faktúry k 31.12.03 a k 28.12.04 by bol k.zisk alebo k.strata. Súhlasíte ostatní poradcovia, alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.