Zavrieť

Porady

Doklad o PV

Ahojte poradaci,

chcem sa spytat na jednu vec. Kde najdem nejake blizsie informacie ohladne spravnosti vyplnenia tlaciva (velakrat zdrapu papiera) na PV. Teda co by tam malo figurovat, a co tam nemoze figurovat.

Dostal som totizto od zamestnanca potvrdenie o celodennom vysetreni (to ze to bolo celodenne vysetrenie, tam samozrejme ako vzdy podla spravnosti aj tentoraz lekar "napisal"), kde boli vsak 2 datumy, na dva za sebou nasledujuce dni.

Dokonca som mal pocit, ako keby to bol ten zamestnanec, jeden z tych datumov dopisal - viete, nebolo to celkom tou istou rukou.

Moze byt takto vypisane toto potvrdenie? Alebo je potrebne aby boli dva dni vzdy na dvoch papieroch, resp. potvdeniach.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Pri potvrdení od lekára by malo byť jedno potvrdenie na jeden deň. Aspon ja si to tak myslim.

    vysokan je offline (nepripojený) vysokan

    vysokan
    aj ja som to tak vedel, preto som poslal toho zamestnanca, aby si isiel dat vypisat k lekarovi este raz to potvrdenie, pretoze je vypisane nespravne... teda ak je na dva dni, tak musia byt dva papiere.

    dakujem

    vysokan je offline (nepripojený) vysokan

    vysokan
    vie mi na toto niekto odpovedať, ako to má byť? a kde si to viem pozrieť, ako to má byť podľa správnosti?

    ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, či to má byť na jednom, alebo dvoch potvrdeniach ,zákon, konkrétne ZP nerieši, ak lekár potvrdil dva dni, tak má nárok na dva dni prekážky v práci podľa § 141.

    vysokan je offline (nepripojený) vysokan

    vysokan
    No ajtak sa mi to zdá možno trocha ako diera v predpisoch, zákonoch alebo kde to vlastne zakotvené je, pretože takto teoreticky zamestnanec pôjde v jeden deň na celodenné vyšetrenie a druhý deň by si mohol vždy dopísať ručne, a strávi ho doma.... A bude to mať bez nejakého trápenia sa s falošnými pečiatkami a pod. V prvom rade si myslím, že na strane lekárov, by trebalo urobiť poriadky, a nie u zamestnávateľov, pretože nie oni potvrdzujú tieto tlačivá a častokrát... no keď vidím od zubára papierik, a samozrejme zamestnanec si v ten deň urobí na celý deň voľno, pretože to berie že to môže použiť ako doklad na celý deň....

    Samozrejme, môže to urobiť max. 3 x po dvoch dňoch a potom ešte jeden deň na samostatnú celodenku, aby naplnil 7 kalendárnych dní preplácaných, ale v dnešnej dobe je aj toto v niektorých prípadoch keď pracuje napr. 4, 5, 6 mesiacov (a potom sa rozhodne odísť) dosť veľa, pretože je to neodpracovaný deň, ale zaplatený.

    Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

    Mirka D
    Nad takouto situáciou som sa aj ja zamýšlala:
    mala som zamestnanca, ktorý odišiel v máji, ale už mal vyčerpaných celých 7 dní na návštevu u lekára. Asi sa nedá dať iba alikvótnu časť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nič nebráni zamestnávateľovi v takomto podozrení obrátiť sa na ošetrujúceho lekára, či je skutočne potvrdenie správne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mirka D Pozri príspevok
    Nad takouto situáciou som sa aj ja zamýšlala:
    mala som zamestnanca, ktorý odišiel v máji, ale už mal vyčerpaných celých 7 dní na návštevu u lekára. Asi sa nedá dať iba alikvótnu časť?
    Nie, nedá.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Takýchto prípadov máme aj my veľa. Zamestnanec si sám dopíše na priepustku "celý deň", či je na vyšetrení alebo objednanaý k zubárovi na určitú hodinu. Mala by byť tá priepustka inak sformulovaná a lekár by mal povinne dopísať hodinu, alebo či si ošetrenie vyžadovalo celý deň. Naši robotníci to berú ako že im to patrí a kontroľujú si , či to už majú vyčerpané alebo si do konca roka ešte môžu čerpať paragraf.
    Fakt je, že nárok na tých 7 dní majú a oni to využívajú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.