Zavrieť

Porady

Daňový výdavok-dokladovanie

Mám nasledovný problém. Manželka má uzavretú zmluvu o prístupe na internet. Manžel ako živnostník uvedený prístup tiež využíva. Môže manželka spísať s manželom zmluvu o umožnení prístupu na internet s príslušnou úhradou? Ak áno je to pre manžela daňový výdavok? Aké doklady preukazuje? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Zmluve medzi manželmi??? Veď manželia majú BSM, takže aký právny význam by mala zmluva medzi manželkou a manželom, ktorej predmetom by bola spoločná vec?

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    slavsluk Pozri príspevok
    Mám nasledovný problém. Manželka má uzavretú zmluvu o prístupe na internet. Manžel ako živnostník uvedený prístup tiež využíva. Môže manželka spísať s manželom zmluvu o umožnení prístupu na internet s príslušnou úhradou? Ak áno je to pre manžela daňový výdavok? Aké doklady preukazuje? Ďakujem.
    To mi skôr pripadá, že manžel si chce umelo navýšiť výdavky ( nič v zlom ).

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    otázka Pozri príspevok
    To mi skôr pripadá, že manžel si chce umelo navýšiť výdavky ( nič v zlom ).
    No neviem, prečo by si práve v tomto prípade chcel umelo navýšiť výdavky. Zmluva (telefón, internet, káblovka....v domácnosti) sa vždy uzatvára s jedným s manželov. Spolu majú k uvedeným požitkom bezpodielové vlastníctvo. Je vhodné stanoviť v smernici o účtovníctve, že internet (v mieste bydliska, podnikania) je využívaný v súvislosti s podnikaním s nejakým pomerom (aj keď nie som zástancom %). Bolo by vhodné doložiť, ktoré www stránky sa navštevujú a v akej dĺžke. (sú na to niektoré sw). Najvhodnejšie by to bolo mesačne dokladovať. Potom by som nevidel problém v uznateľnosti VOZD. V prípade platcu DPH samozrejme nárok na odpočet DPH v tomto prípade nie je.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    ekopo Pozri príspevok
    No neviem, prečo by si práve v tomto prípade chcel umelo navýšiť výdavky. Zmluva (telefón, internet, káblovka....v domácnosti) sa vždy uzatvára s jedným s manželov. Spolu majú k uvedeným požitkom bezpodielové vlastníctvo. Je vhodné stanoviť v smernici o účtovníctve, že internet (v mieste bydliska, podnikania) je využívaný v súvislosti s podnikaním s nejakým pomerom (aj keď nie som zástancom %). Bolo by vhodné doložiť, ktoré www stránky sa navštevujú a v akej dĺžke. (sú na to niektoré sw). Najvhodnejšie by to bolo mesačne dokladovať. Potom by som nevidel problém v uznateľnosti VOZD. V prípade platcu DPH samozrejme nárok na odpočet DPH v tomto prípade nie je.
    Naozaj si to neviem predstaviť. Tiež mám internet na firmu ja /podnikám doma/ a samozrejme manžel /tiež je SZČO/ho využíva taktiež. Niekedy viac, niekedy menej. Využíva aj môj PC, stôl, kancelárske kreslo.

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    Navyše za internet sa platí zvačajne paušál, neviem si dosť dobre predstaviť preukázanie pomeru využitia medzi oboma účastníkmi.
    Navyše. POZOR ! Neymslím si, že manželka má zmluvu s dodávateľom internetu v ktorej sa píše, že ho môže prenajímať Ďalej.
    Podľa mňa triviálne riešenie je prehodiť celú zmluvu na manžela, a dať si do nákladov všetko.
    Samozrejme, že ak má manžeš živnosť napr. ako murár, dosť ťažko sa to bude preukazovať, že to potrebuje k podnikaniu
    P.S: Bez urážky murárov.. veľmi si ich prácu vážim.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    otázka Pozri príspevok
    Naozaj si to neviem predstaviť. Tiež mám internet na firmu ja /podnikám doma/ a samozrejme manžel /tiež je SZČO/ho využíva taktiež. Niekedy viac, niekedy menej. Využíva aj môj PC, stôl, kancelárske kreslo.
    Pokiaľ s manželom nemáte vysporiadané BSM a uvedené veci patria do BSM, tak v tomto prípade sa postupuje podľa § 6 ods.14 ZDP.
    Lion Topoľčany
    rastom Pozri príspevok
    Navyše za internet sa platí zvačajne paušál, neviem si dosť dobre predstaviť preukázanie pomeru využitia medzi oboma účastníkmi.
    Navyše. POZOR ! Neymslím si, že manželka má zmluvu s dodávateľom internetu v ktorej sa píše, že ho môže prenajímať Ďalej.
    Podľa mňa triviálne riešenie je prehodiť celú zmluvu na manžela, a dať si do nákladov všetko.
    Samozrejme, že ak má manžeš živnosť napr. ako murár, dosť ťažko sa to bude preukazovať, že to potrebuje k podnikaniu
    P.S: Bez urážky murárov.. veľmi si ich prácu vážim.
    Všeobecne panuje takýto názor...napr.ako murár...dosť ťažko sa bude
    preukazovať...,lenže, žijeme internetovú dobu a nevidím dôvod, prečo by murár nemohol pracovne surfovať po internete a to z viacerých príčin:
    -môže si napr. sám robiť JÚ, takže baží po informáciách tohto druhu
    -vyhľadáva nové stavebné technológie a materiály, lepšie akciové ceny
    -vyhľadáva na inzertných portáloch možnosti práce, zakázok apod.
    -a čo takto-murár nemôže mať svoj portál
    -a čo keď zamestnáva ďalších ľudí-odvody cez internet, hľadá pre nich
    pracovné možnosti...
    -a čo počas zimných mesiacov-nič iné mu nezostáva, len bažiť po informáciách najrôznejšieho druhu vrámci svojho odboru, aby si zabezpečil prácu na jar atď.../ďalších 100 dôvodov na obhajobu, prečo môže mať internet/

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Veľa vecí sa vie obhájiť, len treba mať chuť, odvahu, a naozaj to používať na podnikanie...a nie len na zvyšovanie daňových výdavkov...

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    Myslím, že všetci z nás vieme, že Vydavky sa preukazujú a príjmy priznávajú!
    Stále hovorím, že si do nákladov môžeš dať čo len chceš, hoci aj z modré z neba... ak si to vieš obhájiť.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    rastom Pozri príspevok
    Myslím, že všetci z nás vieme, že Vydavky sa preukazujú a príjmy priznávajú!
    Stále hovorím, že si do nákladov môžeš dať čo len chceš, hoci aj z modré z neba... ak si to vieš obhájiť.
    ano, okrem spodného prádla, ktoré som musela vyhodiť klientke, dioptrických okuliarov, nákladov na zubára a mostík, náklady na svadobnú hostinu pre 60 hostí aj s ubytovaním... To všetko som už vyhadzovala

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ermon Pozri príspevok
    ja už aj kondómy som vyhadzovala...


    Pozor, len doklad o nákupe...!!!
    Moni, dúfam že len použité.
    Monika Kováčová
    ekopo Pozri príspevok
    Moni, dúfam že len použité.
    ... som vedela, že niekto si neodpustí, ale že to budeš zrovna ty, by ma vo sne nenapadlo...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Marianna01 Pozri príspevok
    ano, okrem spodného prádla, ktoré som musela vyhodiť klientke, dioptrických okuliarov, nákladov na zubára a mostík, náklady na svadobnú hostinu pre 60 hostí aj s ubytovaním... To všetko som už vyhadzovala
    To snad nie, čo tí ľudia nevymyslia,,,,,, ja tiež , len aby potom nebolo a my ostatní

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ermon Pozri príspevok
    ja už aj kondómy som vyhadzovala...


    Pozor, len doklad o nákupe...!!!
    Ja som vyhadzovala aj Viagru - teda bloček, aj detské plienky, aj motorový vláčik HO...Síce, robí práce aj pre stavby cez trať, to som mohla aj uznať...
    No čo už, je vyhodený!

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja skôr vyhadzujem bločky spred dvoch mesiacov, všetko mesační platci dph, a dodatočné kvôli 20-100Sk korunám sa mi robiť nechce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.