Zavrieť

Porady

nedoplatok na SP

Prosim o radu.

K 1.10.2006 sa zmenila minimálna mzda t.j. aj minimálne odvody pre SZČO z 2288,- na 2520,-. Ako SZČO som však za mesiace 10,11 a 12 platil starú sumu 2288,- a až od nového roka som platil 2520,-. Takžé moja dlžná čistka voči Sociálnej poisťovni je 696,-. Je možné túto sumu uhradiť spätne? Treba informovať poisťovňu?
Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    dede2 Pozri príspevok
    Prosim o radu.

    K 1.10.2006 sa zmenila minimálna mzda t.j. aj minimálne odvody pre SZČO z 2288,- na 2520,-. Ako SZČO som však za mesiace 10,11 a 12 platil starú sumu 2288,- a až od nového roka som platil 2520,-. Takžé moja dlžná čistka voči Sociálnej poisťovni je 696,-. Je možné túto sumu uhradiť spätne? Treba informovať poisťovňu?
    Dik.
    Keď pôjdeš zaniesť výpis z DP (ponáhľaj sa treba odovzdať do 30-06-2007), tak ti pani pozrie do softu a povie ti výšku preddanku od 07/2007 (prvýkrát sa platí v auguste) a prípadne ti povie výšku nedoplatku, ktorú máš uhradiť.
    Teda u nás to funguje takto.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Zaplatiť spätne sa neda , treba to uhradiť a nezabudni na šek alebo v pokladni uviesť správne špecifický symbol, aby si vedeli platbu rýchlejšie priradiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dede2 Pozri príspevok
    Prosim o radu.

    K 1.10.2006 sa zmenila minimálna mzda t.j. aj minimálne odvody pre SZČO z 2288,- na 2520,-. Ako SZČO som však za mesiace 10,11 a 12 platil starú sumu 2288,- a až od nového roka som platil 2520,-. Takžé moja dlžná čistka voči Sociálnej poisťovni je 696,-. Je možné túto sumu uhradiť spätne? Treba informovať poisťovňu?
    Dik.
    Rozdiel treba doplatiť, lebo v prípade PN-ky - rozdiel je vyšší ako 100,-sk - ti táto nebude vyplatená. Informovať poisťovňu netreba, najlepšie je uhradiť to v pokladni SP,kde ti rozpíšu dlžnu čiastku za jednotlivé mesiace
    /ak ju pokladníčke nahlásiš/.

    ----------
    Veronika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.