Zavrieť

Porady

magnetický náramok-hematit

Ahojte, kúpila som si magnetický náramok-hematit, má s tým niekto skúsenosť, lebo muž mi hovorí, ale ked je magnetický, nesmieš ho mať ani pri počítači, pri hodinkách.........napíšte svoj názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    sybila3 Pozri príspevok
    Ahojte, kúpila som si magnetický náramok-hematit, má s tým niekto skúsenosť, lebo muž mi hovorí, ale ked je magnetický, nesmieš ho mať ani pri počítači, pri hodinkách.........napíšte svoj názor
    Oživím starú tému. Hľadala som informácie o hematite, dodnes som nemala tušenie, aký kameň nosím na krku. Momentálne ho dostať v obchodoch s bižutériou v podobe rôznych šperkov , náramkov a náušníc.

    Zaujala ma myšlienka náramku kontra počítač. Zatiaľ som sa nedočítala, o magnetickom pôsobení na hodinky, alebo PC.






    Aký náramok mala zadávateľka témy na mysli? Niektorý z týchto obrázkov, alebo iný magnetický náramok?

    ingrid-a Pozri príspevok
    no mas to dost pomylene pretoze hematit sa nemusi cistit je to samocistiaci kamen a nechava sa nabijat na mesacnom svit...
    Očista:
    Hematit sa čistí aj nabíja sám

    Hematit je trigionálna hustá hmota. Je to pomerne hmotnostne ťažký kameň, no so silným ochranným účinkom.


    Názov pochádza z gréckeho "haimatitis", znamenajúci "krvavočerveny", podľa farby jeho prášku.

    V neolite a v Číne v 10. tisícročí pred n. l. bol hematitový prášok nájdený v hroboch natretý na kostiach alebo v ich blízkosti.


    Dokonca aj v starovekom Grécku Hematit bol uctievaný ako božská krv, ktorá by mala udržať pri živote krajiny.


    Tento kameň má v sebe silný element jang a zaisťuje rovnováhu meridiánu, čím napravuje nevyváženosť prvku jin. Odstraňuje všetko nepriaznivé a bráni negatívnym energiám vstupovať do aury, čim v tele nastoľuje kľud, mier a harmóniu.




    Propaguje ráznosť a vitalitu, aktivuje vôle a energie.
    Podporuje spánok, aktivuje silu vôle, odvahy a energiu. Stimuluje, odhodlanie, odvahu spontánnosť.
    Uvoľňuje duševné kŕče.


    Rieši
    magnetické bloky okolo nás. Je užitočný k
    čistenie krvi, bunkovým štruktúram a lieči rany.Hematit je silne spojený s krvou, posiľuje a reguluje tvorbu krvi.Podporuje činnosť ľadvín pri čistení krvi a súčasne pomáha regenerovať ich tkanivo.

    Pomáha s anémiou, modrinami a leukémiou. Okrem toho,má hematit regulačný účinok na krvný tlak a regeneračný vplyv na obličky. Zmierňuje menštruačné ťažkosti, kŕčové žily a cievne stenózy, tiež pôsobí dobre na nespavosť. Posilňuje pečeň, slezinu, pľúca a obličky, pomáha pri očných problémoch.


    Najlepšie sa nosí v priamom kontakte s pokožkou alebo zavesený na oblečení. Nikdy ho však nedávajte pod vankúš!

    Nie je vhodný na permanentné užívanie!



    Pomáha plachým ženám, zvyšuje sebavedomie a schopnosť prežiť.
    Na duševnej úrovni prispieva hematit k sústredeniu a zameraniu na jednu vec. Zlepšuje pamäť a prináša zrod nových myšlienok.


    Voda z Hematitu lieči anémiu. Pomáha pri krivej chrbtici alebo poruchách chrbtice a pri zlomeninách


    Je efektívnym amuletom pred urieknutím či uhrančivým pohľadom. Hematit je veľmi dobrý ako ochrana okolo nás počas meditácie.



    Pri liečbe alebo utíšení bolesti ho možno priložiť na ľubovolné miesto. Nemal by sa používať pri zápale a nieje dobré ho používať dlhšiu dobu.




    Astrologické znamenie: Škorpión, Vodnár,


    Náleziská: Rusko, Brazília, USA




    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    podobná téma:http://www.porada.sk/t31275-magneticky-naramok.html


    buchač Pozri príspevok
    Môj magnetický náramok má blahodárny účinok.

    Odkedy ho nosím, v priebehu jedného roka mi trikrát zdvihli dôchodok.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Súhlasím s alla66

    tu sú šperky z hematitu


    http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=145385

    a tu magnetické náramky.

    http://www.pricemania.sk/katalog/oce...aramky-566804/

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Mala som aj ja - teda ešte mám, len mi z neho vypadlo očko a nenosím ho. Nosila som ho na ľavej ruke, nesmie prísť do styku s hodinami a tiež tak, ako napísal Braňo. Mám ho odložený ďaleko od kovových predmetov vo zvláštnej krabičke. Tiež daj pozor aby sa Ti magnety nespojili - odkladaj v okrúhlej polohe a do stredu daj napr. papier.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Valčake Pozri príspevok
    Kde kúpim taký /podobný/ náramok ? Páči sa mi, no a ide aj o cenu. Poradíte?
    ahojky, skús navštíviť najbližší obchod s bižutériou, kde nájdeš viac druhov náramkov. Včera som riešila, ktorý si kúpim. Všimla som si... Keď sú viaceré vedľa seba, tak magnetizujú. Majú na výber komplet súpravy, náušnice s retiazkou, ale dá sa kúpiť každý šperk samostatne

    troška drahšie, ale pekné.....http://www.magnetoterapia.sk/akcia/
    Naposledy upravil alla66 : 25.07.10 at 11:49

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ja mám obyčajný hematitový náramok, ten je OK, kúpila som si aj magnetický, ale hneď po chvíli ako som ho mala na ruke mi ostalo strašne zle na odpadnutie, tak som zistila, že mi magnetické nerobia dobre, sú asi moc silné na mňa. Ale obyčajný hematit je OK.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    V prípade, že je magnetický, nepoužívaj ho v blízkosti hard-disku, USB kľúčov, diskiet a monitora. Môžu sa poškodiť, prípadne môžeš stratiť dáta.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Ja si myslim, ze digitalnym hodinkam napriklad vobec neublizi :-)))))) A obrazovka monitora ma demagnetizacnu cievku, ten magnet zase nie je tak silny, aby poskodil masku monitora, obdobne magnety sa montuju aj na obrazovku, aby sa docielila spravna konvergencia.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    .....Disk pocitaca, ktory je v kovovom obale a ten je umiestneny v kovovej skrini pocitaca, ktora je uzemnena a predstavuje pre magnetizmus Faradayovu klietku, ktora tieni magneticke polia :-))))))

    kargo je offline (nepripojený) kargo

    technický typ kargo
    Môže poškodiť platobné a iné karty s magnetickým záznamom a diskety.
    Jeho posobenie pozitivne ovplyvnuje biochemicke a biofyzikalne deje a optimalizuje priechodnost bunecnych membran. Vysledkom tohto procesu je zvysene zasobovanie buniek kyslilom a ostatnymi dolezitimi latkami, cim sa zlepsuje proces latkovej premeny. V daka to mu mechanizmu posobenia na ludsky organizmus je magneoterapia ucinnym nasrojom v liecbe sirokeho spektra chorob a bolestlivych stavov.. lieci reumatizmus , dnu, bolesti hlavy!!! svalove napätia a krce, nizky tlak, nedokrvenie koncatin, plucne zapaly, pecenove choroby, chudokrvnost, cukrovku, cisty krv a ine. Regeneruje bunky a chrani proti predcastnemu starnutiu. Magneoterapia je dnes celkom novým liecebnym postupom od zaciatku chemoterapie.

    Cistenie: kratko vlaznou vodou, hned osisit

    Nabijanie: na druze kristalu alebo na priamom slnku 1-2 hod.

    ingrid-a je offline (nepripojený) ingrid-a

    ingrid-a
    no mas to dost pomylene pretoze hematit sa nemusi cistit je to samocistiaci kamen a nechava sa nabijat na mesacnom svit...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    alla66 Pozri príspevok
    Oživím starú tému. Hľadala som informácie o hematite, dodnes som nemala tušenie, aký kameň nosím na krku. Momentálne ho dostať v obchodoch s bižutériou v podobe rôznych šperkov , náramkov a náušníc.

    Zaujala ma myšlienka náramku kontra počítač. Zatiaľ som sa nedočítala, o magnetickom pôsobení na hodinky, alebo PC.
    Dosť dlho nosím magnetický náramok ...niečo podobné



    a zatiaľ som nezbadal , nepostrehol , že by mi nejak PC / HD / poškodil ...a hodinky tiež , ale tie mám pre zmenu antimagnetické ....

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    buchač Pozri príspevok
    Dosť dlho nosím magnetický náramok ...niečo podobné



    a zatiaľ som nezbadal , nepostrehol , že by mi nejak PC / HD / poškodil ...a hodinky tiež , ale tie mám pre zmenu antimagnetické ....
    Kde kúpim taký /podobný/ náramok ? Páči sa mi, no a ide aj o cenu. Poradíte?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vedel som , že sa toho niekto chytí ....

    Tohto roku to bolo len raz ...od júla je zasa o niečo vyšší ...ten výsluhový

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.