Zavrieť

Porady

Vypis z DP ak nevznikla povinnost podat DP

Musi SZCO a zaroven dochodca podat Vypis z DP do SP, ak mal prijmy nizsie ako 45408,-, cize nemal povinnost podat DP za rok 2006? Takze ja vlastne ani neviem aky by mal danovy zaklad a nemam to na zaklade coho vypisat.

A este jedna otazka? Moze sa podat Vypis z DP za rok 2006 aj dnes 2.7.07, kedze 30.06.07 pripadol na sobotu, alebo posledny termin bol v piatok 29.06.07?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Yuya Pozri príspevok
    Musi SZCO a zaroven dochodca podat Vypis z DP do SP, ak mal prijmy nizsie ako 45408,-, cize nemal povinnost podat DP za rok 2006? Takze ja vlastne ani neviem aky by mal danovy zaklad a nemam to na zaklade coho vypisat.

    A este jedna otazka? Moze sa podat Vypis z DP za rok 2006 aj dnes 2.7.07, kedze 30.06.07 pripadol na sobotu, alebo posledny termin bol v piatok 29.06.07?
    Posledný termín je 2.7, ale mnohí to s radosťou prinesú aj po tomto termíne. Nuž ak nepodal DP - tak nemá ten výpis z čoho byť.

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Vychadzam z toho, ze je SZCO /aj ked len sprostredkovatel poistenia/ a docitala som sa na Porade, ze ak je niekto SZCO, aj ked mu nevznikne povinnost platit preddavky, musi podat Vypis z DP do SP. Tak teraz neviem.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Yuya Pozri príspevok
    Vychadzam z toho, ze je SZCO /aj ked len sprostredkovatel poistenia/ a docitala som sa na Porade, ze ak je niekto SZCO, aj ked mu nevznikne povinnost platit preddavky, musi podat Vypis z DP do SP. Tak teraz neviem.
    To je pravda, ale v tomto prípade nebolo ani DP podané. Inak čo sa týka SZČO - ja by som DP dala pri akomkoľvek príjme - ide len o to, že by neplatil žiadnu daň. Takže neviem, či si urobila dobre, ak si ho nepodala (podotýkam iba z titulu SZČO, keby mal príležitostné príjmy a iné, vtedy by som nepodala, ak by nepresiahlo hranicu, ale pri SZČO v každom prípade). Inak aj pri nulovom obrate sa dáva na DU aspoň písomné oznámenie, že za rok XY som nemal žiadne príjmy z podnikateľskej činnosti.

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Oznamenie na DU som dala, ale mna trrapi ten Vypis z DP pre SP. Ci sa naozaj nemusi dat, ked sa nepodavalo DP za rok 2006.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Yuya Pozri príspevok
    Oznamenie na DU som dala, ale mna trrapi ten Vypis z DP pre SP. Ci sa naozaj nemusi dat, ked sa nepodavalo DP za rok 2006.
    Poistné do SP platiť nebude pre nízky príjem, tak myslím, že netreba v tomto prípade.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Yuya Pozri príspevok
    Oznamenie na DU som dala, ale mna trrapi ten Vypis z DP pre SP. Ci sa naozaj nemusi dat, ked sa nepodavalo DP za rok 2006.
    Samotný názov - výpis z daňového priznania - je jasný. Ak nebolo daňové priznanie podané, nieto z čoho výpis robiť.

    Vypis z DP ak nevznikla povinnost podat DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.