Zavrieť

Porady

bločik z 5/2007

prosím Vás, možem kvôli DPH zaúčovať bločik z registračnej pokladne, ktorý je vystavený v 5/2007 do mesiaca 6/2007?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    daj v 6/07 s tým, že prišlo po podaní DPH
    Naposledy upravil plavčík : 04.07.07 at 05:44

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ja si myslím, že si môžeš uplatniť odpočet DPH v 6/07, pretože teraz sa dá posunúť nárok na odpočet o jedno zdaňovacie obdobie / t.j. ak ste mesačný platca, tak sa to dá presunúť do ďalšieho mesiaca a ak ste kvartálny platca tak do ďalšieho kvartálu/ a to za podmienky, že ste nemali príslušný blok do podania daňového priznania za uvedené obdobie t.j.5/07.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja nesúhlasím, hotovostné bločky z reg.pokladní účtujeme v tom období, kedy boli vystavené, v tvojom prípade do 05/07.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    janaGT Pozri príspevok
    ja nesúhlasím, hotovostné bločky z reg.pokladní účtujeme v tom období, kedy boli vystavené, v tvojom prípade do 05/07.
    Na základe čoho je tvoje tvrdenie?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    neviem ti teraz presne citovať, nie som v práci, nemám tu literatúru, ale veľa krát sa tu na porade o tomto debatovalo a odpoveď bola vždy jasne napísaná že v mesiaci kedy bol doklad vystavený. Je jasné, že keď ti niekto vystaví v obchode bločik dnes 4.7. tak ti ho predsa nepošle poštou za 3 týždne.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ale mohlo sa stať, že ZC niekde zapatrošil ten blok a predložil ho k vyúčtovaniu až o mesiac neskôr.
    Ja sa tiež nechám presvedčiť, že máš pravdu, ale len keď mi to vieš aj podložiť niečim.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    janaGT Pozri príspevok
    neviem ti teraz presne citovať, nie som v práci, nemám tu literatúru, ale veľa krát sa tu na porade o tomto debatovalo a odpoveď bola vždy jasne napísaná že v mesiaci kedy bol doklad vystavený. Je jasné, že keď ti niekto vystaví v obchode bločik dnes 4.7. tak ti ho predsa nepošle poštou za 3 týždne.
    Bolo diskutované, ale pred novelizáciou zákona. Naopak Jana Acsová niekoľkokrát problém rozdiskutovala a výborný link priložil Manual. Ja len zduplikujem, aby to hneď padlo do oka :
    Na základe paragrafu 51 zákona o DPH aj bločik z ERP, ktorý je v zmysle zákona považovaý za faktúru, ak mám do podania DP, mám nárok uplatniť v mesiaci kedy vznikla DP, ako aj v nasledujúcom mesiaci.

    Blok si môžeš nárokovať v 6/2007.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.