Zavrieť

Porady

Leasing v PU

Mám problém.Zobrali sme auto na leasing od PSA Finance Slovakia s.r.o. Spolu s leasingovou zmluvou sme dostali faktúru na kúpnu cenu vozidla 498 330,-Sk odpočítaná záloha 113 699,-Sk = k úhrade 384 631,-Sk. Na faktúre je dodávateľ France -Tech spol. s.r.o., odberateľ PSA Finance Slovakia a nájomca - naša firma. Druhá faktúra je na zvýšenú splátku so sumou 99 666,-Sk, kde je dodávateľom PSA Finance Slovakia a naša firma je odberateľom. Potom mám príjmový doklad od firmy France Tech s.r.o. na sumu 113 699,-Sk / čo je tá odpočítaná záloha, ktorá zahrňa sumu 99 666,-Sk zvýšenú splátku a riadnu splátku vo výške 14 033,-Sk /. Zároveň k zmluve mám aj dohodu o postúpení a započítaní pohľadávok medzi PSA Finance, france-Tech a nami.
Môj problém je ako to mám zaúčtovať.Dúfam, že sa z toho vyznáte.
Ďakujem Birn
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Účtujete až druhú faktúru kde ste odberateľom vy na sumu 99 666,-Sk
    a to nasledovne istina na 042 dph na 343 ( ak nie je nárok na odpočet DPH
    tak namiesto 343 použiť účet 548 ) Prvú splátku potom podľa splátkového kalendára predpis 474 - istina, 562 - úrok, 568 - poistenie ak je nárok dph tak
    343 ale iba z istiny dph z finančných služieb 548.
    Zaúčtovanie istiny zo splátkového kalendára 042 / 474
    Do majetku : 022 / 042 istina z prvej zvýšeniej splátky a 042 istina zo splátkového kalendára.
    Dúfam, že Vás nepoplietla.

    Birn je offline (nepripojený) Birn

    Birn
    Ale čo s tým príjmovým dokladom na tých 113 699,-Sk od firmy France - Tech s.r.o., zaúčtujem to ako výdavok, ale ostane mi visieť neuhradená fa.Dúfam, že nekladiem blbé otázky, ale leasing je pre mňa novinka.
    Birn

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Príjmový doklad je iba potvrdením o úhrade faktúry od PSA na preddavok. (Ten zaúčtuješ na základe bankového dokladu ako zníženie 474, lebo ide o úhradu istiny.) Účtuj iba splátkový kalendár tak, ako písala AHA.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.