Zavrieť

Porady

355?

Na účte 355 mám asi 30 000,-potrebujem sa ich zbaviť.Konateľ firmy nakupoval PHM a aj materiál platob.kartou.Keď bol na služobke tak mu vykradli auto,kde boli okrem iného aj bloky.Keďže robím uzávierku potrebujem mať nulovú 355 ako ju mám rozpustiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Prečo musíš mať 355 nulovú? Pohľadávku voči spoločníkovi?
    Vynuluješ ju až keď ti uhradí, alebo doloží doklady.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Sany
    Prečo musíš mať 355 nulovú? Pohľadávku voči spoločníkovi?
    Vynuluješ ju až keď ti uhradí, alebo doloží doklady.
    Správne by nulová mala byť, lebo k 31.12.by sa mali všetky zálohy vyčistiť, ale ja ju tiež nemám 0-ovú. Ako sa dá šéf dokopať k tomu, aby vyrovnal zálohy???? povie mi že to je jeho firma a basta.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    prečo by sa mala 355 nulovať?

    prečo by sa mal šéf dokopať k vyrovnaniu zálohy? veď stačí ak mu pravidelne pošleš každý mesiac (resp. ja každý quartál pri inventarizácii účtov) mail, že má nevyrovnanú zálohu a basta. ja som spokojný, že som urobil niečo pre to a za firmu zodpovedá predsa vedenie...

    čo sa týka prípadu, čo uviedla Luna - urobil by som interný doklad a priložil potvrdenie od polície o krádeži a bankový výpis o debetovaní (platbe kartou). nakúpené PHM a materiál by som na základe uvedeného zaúčtoval a tým pádom znížil 355. Pozor - na uvedené by som neuplatňoval DPH.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    emily
    Správne by nulová mala byť, lebo k 31.12.by sa mali všetky zálohy vyčistiť, ale ja ju tiež nemám 0-ovú. Ako sa dá šéf dokopať k tomu, aby vyrovnal zálohy???? povie mi že to je jeho firma a basta.
    Ako vyčistíš všetky zálohy? To je nemožné. Taká záloha na roaming po 5000,- Sk - na účte bola pár rôčkov. Záloha na karty Benzinol je tam, až kým karty nezrušíš. A mohla by som menovať ďalej. Aký zákon mi ukladá vyčistiť zálohy?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    Sany - asi si trochu neporozumel - predsa sú Zálohy a Zálohy voči spoločníkom a členom na 355.

    jedine, že by si bol v skupine s Eurotelom či Orange a zároveň s Benzinolom...(:

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    tibor
    Sany - asi si trochu neporozumel - predsa sú Zálohy a Zálohy voči spoločníkom a členom na 355.

    jedine, že by si bol v skupine s Eurotelom či Orange a zároveň s Benzinolom...(:
    355 nie je záloha voči spoločníkom, ale pohľadávka - ako každá iná....snáď. Záloha, čiže preddavok je zas niečo iné. A stále nechápem, ktorý zákon mi ukladá, že spoločník si musí záväzok voči spoločnosti splniť k 31.12. A niekto sem zamotal zálohy, čo ma teda úplne zarazilo, že prečo má byť záloha k 31.12. zúčtovaná...

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    Sany - ešte raz - nemôžeš predsa porovnávať zálohu na Roaming či Benzinolové karty a pohľadávkami voči spoločníkom ako si písal vyššie - predsa v každom DP, resp. v Poznámkach či Komentároch k nemu sa na toto dáva zreteľ. Ako som hore aj ja písal - prečo tlačiť na vyrovnávanie týchto pohľadávok...Ty ako účtovnícj či finančák za toto nezodpovedáš...

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Mne ide o to,že tie doklady nikdy nebudem mať.Konateľ nevolal políciu ku krádeži.Nebola veľká škoda na aute iba mu ukradli obal kde mal daň.doklady a pár drobností.Neviem či by som pri kontrole prešla s čestým vyhlásením o tom že bola krádež.Neexistuje žiadny relevantný doklad o krádeži. Chcem vynulovať 355 lebo zostatok nechcem ťahať do ďaľších rokov,ale neviem či sa to vôbec dá.Keď teraz nadtým rozmýšľam tak na nejakú 5xx ,ktorá bude pripočitateľná. Však?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.