Zavrieť

Porady

Sidlo živnosti

Pracuju tu naozaj ludia co sa vyznaju a dost ste mi pomohlo, bo som uplne vedla co sa tyka administrativnych veci....

Chcem sa opytat, ze ked mam sidlo zivnosti v mieste kde mam aj trvaly pobyt, mam nejake povinnosti, co sa tyka napr. samostatnej postovej schranky, al.tabulky kde bude napisany nazov firmy a meno zastupujucej osoby?

Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    juro1986 Pozri príspevok
    Pracuju tu naozaj ludia co sa vyznaju a dost ste mi pomohlo, bo som uplne vedla co sa tyka administrativnych veci....

    Chcem sa opytat, ze ked mam sidlo zivnosti v mieste kde mam aj trvaly pobyt, mam nejake povinnosti, co sa tyka napr. samostatnej postovej schranky, al.tabulky kde bude napisany nazov firmy a meno zastupujucej osoby?

    Velmi pekne dakujem.
    Samostatnú schránku na firmu nemusíš mať. Stačí, ak na schránke máš svoje meno, v prípade právnickej osoby aj názov s.r.o.-čky - to živnostenský rád kontroluje. Inakšiu tabuľku mať netreba. Stačí na schránke, prípadne aj na zvončeku .

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    Orsz Pozri príspevok
    Samostatnú schránku na firmu nemusíš mať. Stačí, ak na schránke máš svoje meno, v prípade právnickej osoby aj názov s.r.o.-čky - to živnostenský rád kontroluje. Inakšiu tabuľku mať netreba. Stačí na schránke, prípadne aj na zvončeku .
    Vdaka moc, cize staci mat na schranke nalepene nazov firmy ...
    Naposledy upravil juro1986 : 06.07.07 at 06:26

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Živnostenský zákon:
    § 30
    (1) Podnikateľ je povinný prevádzkareň označiť. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy.33)

    V závislosti od tvojej činnosti, pozor, či sa ťa netýka aj:
    Zákon o ochrane spotrebiteľa, par.14:
    Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkárne musí byť uvedené:
    obchodné meno a sídlo, meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkárne, prevádzková doba pre spotrebiteľa..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    juro1986 Pozri príspevok
    Pracuju tu naozaj ludia co sa vyznaju a dost ste mi pomohlo, bo som uplne vedla co sa tyka administrativnych veci....

    Chcem sa opytat, ze ked mam sidlo zivnosti v mieste kde mam aj trvaly pobyt, mam nejake povinnosti, co sa tyka napr. samostatnej postovej schranky, al.tabulky kde bude napisany nazov firmy a meno zastupujucej osoby?

    Velmi pekne dakujem.
    Miesto podnikania mám tiež v byte. Mám označený zvonček menom, poštovú schránku /meno+adresa/ a na dverách bytu mám nenápadnú tabuľku s názvom a adresou. Keďže nemám pevný prev.čas, je tam číslo tel. pre príp. tlf.kontak. Tak mi to doporučili na živ.úrade.
    Prevádzku som prihlasovala na mestskom úrade, mám súhlas aj okresného hygienika /bola to len formalita - za 1000sk, osobne to pozrieť neboli/.

    -------
    Veronika

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    Označenie na schránke je potrebné len kvôli pošte. Pošta sa môže vyhovárať keď ti niečo nevedela doručiť.

    Označenie prevádzky je na pokutu. Ak ho nemáš poriadne a kompletné.
    Okrem už uvedeného musíš mať na prevádzke otváracie hodiny určené pre verejnosť.
    Zákon stanovuje, že ak má byť podľa oznámenia prevádzka otvorená, musí byť otvorená. Ak je v tomto čase zatvorená musí tam byť oznam od kedy je zatvorená a do kedy.
    Také že "prídem hneď", alebo "som na obede" znamená chcem pokutu .

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Leila2006 Pozri príspevok
    Živnostenský zákon:
    § 30
    (1) Podnikateľ je povinný prevádzkareň označiť. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy.33)

    V závislosti od tvojej činnosti, pozor, či sa ťa netýka aj:
    Zákon o ochrane spotrebiteľa, par.14:
    Na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkárne musí byť uvedené:
    obchodné meno a sídlo, meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkárne, prevádzková doba pre spotrebiteľa..
    Sídlo spoločnosti by som nezamieňala s pojmom prevádzkáreň. Tu sme sa bavili o sídle spoločnosti - poznám ich veľa v rod.domoch a bytoch atď, a tu nie su potrebné otváracie hodiny - tie sa uvádzajú na prevádzku - prevádzkáreň definovanú podľa živnostenského zákona.

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    Orsz Pozri príspevok
    Sídlo spoločnosti by som nezamieňala s pojmom prevádzkáreň. Tu sme sa bavili o sídle spoločnosti - poznám ich veľa v rod.domoch a bytoch atď, a tu nie su potrebné otváracie hodiny - tie sa uvádzajú na prevádzku - prevádzkáreň definovanú podľa živnostenského zákona.

    konecne clovek co ma pochopil :-), a v sidle zivnosti som povinny to mat nejak specialne oznacene?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    juro1986 Pozri príspevok
    konecne clovek co ma pochopil :-), a v sidle zivnosti som povinny to mat nejak specialne oznacene?
    Nie - ak nemáš v sídle aj prevádzku. Ja mám sídlo firmy v byte, prevádzku žiadnu, miesto výkonu práce u klienta - a to je všetko.

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    Pepa Pozri príspevok
    Nie - ak nemáš v sídle aj prevádzku. Ja mám sídlo firmy v byte, prevádzku žiadnu, miesto výkonu práce u klienta - a to je všetko.
    super, tak to som si to predstavoval aj ja ze budem robit...este sa chcem opytat ked chcem robit servis pc u zakaznika tiez nemusim davat prevadzku doma? chcel som aj predavat pc no povedali mi ze na to si musim zriadit prevadzku doma, no ja som to myslel tak ze ked pride ponuku na kupu pc, objednam z velkoskladu a namontujem u zakaznika je aj toto mozne robit bez prevadzky??? dakujem vam

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    juro1986 Pozri príspevok
    konecne clovek co ma pochopil :-), a v sidle zivnosti som povinny to mat nejak specialne oznacene?
    Označ si to tak ako som uviedla v predchádzajúcom príspevku - len názvom alebo menom na schránku, príp.na zvončeku - budeš to mať v poriadku - okolo mňa je kopec takýchto firiem, a mali kontrolu zo živnostenského, a problém nemali. Prečo aj?

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    Orsz Pozri príspevok
    Označ si to tak ako som uviedla v predchádzajúcom príspevku - len názvom alebo menom na schránku, príp.na zvončeku - budeš to mať v poriadku - okolo mňa je kopec takýchto firiem, a mali kontrolu zo živnostenského, a problém nemali. Prečo aj?
    Vdaka, urcite dam na schranku nazov a meno, len druhe veci nechce nejakl,dik

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Pepa Pozri príspevok
    Nie - ak nemáš v sídle aj prevádzku. Ja mám sídlo firmy v byte, prevádzku žiadnu, miesto výkonu práce u klienta - a to je všetko.
    Ahoj, Pepa. Rada by som ťa poprosila o Tvoju radu. Svoju kanceláriu mám v prenajatej miestnosti jednej firmy. Zvažujem, že s cieľom znížiť si náklady, by som si ju presťahovala domov. Lenže, domov v tomto prípade znamená rodičovský dom, v ktorom býva moja matka. Ona by súhlasila s jednou izbou pre mňa. Takto by som peniaze za prenájom, ktoré zatiaľ platím cudzej firme, mohla dať jej. Neviem však, ako mám vyčísliť náklady na tú jednu izbu. Zmluvu vyrobiť viem. Neviem ako na náklady v jednej miestnosti v rod. dome (el., vykurovanie... čo všetko?) Ak ťa teda smiem poprosiť, resp. aj iného Poraďáka, ktorý by bol ochotný pustiť svoje znalosti. Vopred ďakujem za Vaše rozumy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.