Zavrieť

Porady

chyba minulých období

Ahoj,
prosím, vie mi niekto poradiť ako napraviť chybu minulého roka?

KDF je správna 4750 DPH a 25000 základ.
Ale v HK mám nahodené 4750 DPH a náklady 5000 Sk. Vypadlo tých 20000. A tak mi nesedí 321 a ešte aj náklady z min. roka.
Prosím, ako to urobiť, aby som nemusela otvárať účto r. 2006 a zároveň, aby som mala inventarizáciu r. 2006 OK.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Čo to znamená "VYPADLO 20 000,- " nebola to chyba softu??? Ak áno /nám sa to pri prevode stalo/ tak volať firmu ktorá Vám dodala soft.

    V horšom prípade Ti asi nič iné neostane len to opraviť otvorením roku 2006.

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Chyba softu to nie je. Robím v Oberone, z knihy záväzkov priamo účtujem na hlavnú knihu. V tomto prípade bol doklad opravovaný na hlavnej knihe a namiesto 25000 bolo nahodených iba 5000. Preto ten výraz "vypadlo".
    Ale vieš, myslela som, že či sa nejako interným dokladom nedá dorobiť 321 a aj náklady. Možno to je možné považovať, ako keby prišla faktúra z minulého roka až teraz. Len problém je, že faktúra nie je. Logika veci káže, že riešenie existuje. Len ho neviem.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    No neviem či by to tak išlo...Skôr nie. Možno niekto iný poradí lepšie. VEĽA ŠŤASIA
    je to taký momentálny nápad,ale skús cez ID dohodiť 5.../321 20 tis. tým pádom by Ti sedel účet 321 a 5 by boli pripočítateľné náklady. nakoľko to nie je náklad tohoto roku a nemusela by si otvárať rok 2006.Ale ide to aj takto

    chyba minulých období

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.