Zavrieť

Porady

Súbeh prac.pomeru a dohody u jedného zamestnávateľa

Aký máte názor a skúsenosti na súbeh pracovného pomeru a dohody o vykonaní práce u jedného zamestnávateľa? Jedná sa o mesačné dohody, vždy na inú činnosť určenú zamestnávateľom. Máte s tým skúsenosti? Ako sa k prípadu stavajú kontrolné orgány?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nie je s tým problém, dohoda o vykonaní práce musí byť len na činnosť definovanú výsledkom, a nemá tam byť tá činnosť ktorá je uvedená v pracovnej zmluve.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    somij
    Nie je s tým problém, dohoda o vykonaní práce musí byť len na činnosť definovanú výsledkom, a nemá tam byť tá činnosť ktorá je uvedená v pracovnej zmluve.
    Prosím Vás, aké odvody sa platia z DoVP? Je to iba 0,8% na UP a daň? Alebo je toho viac?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Na dohodu o DVP sa odvádza iba úrazové poistenie 0,8% a preddavok na daň z príjmu tak ako píšeš.

    zuveska je offline (nepripojený) zuveska

    zuveska
    Boaz
    Aký máte názor a skúsenosti na súbeh pracovného pomeru a dohody o vykonaní práce u jedného zamestnávateľa? Jedná sa o mesačné dohody, vždy na inú činnosť určenú zamestnávateľom. Máte s tým skúsenosti? Ako sa k prípadu stavajú kontrolné orgány?
    Rozšírim otázku: treba prihlásiť na reg. liste do sociálnej poisťovne zamestnanca, ktorý v tej istej firme pracuje na pracovnú zmluvu a začne vykonávať činnosť na DOVP?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    zuveska
    Rozšírim otázku: treba prihlásiť na reg. liste do sociálnej poisťovne zamestnanca, ktorý v tej istej firme pracuje na pracovnú zmluvu a začne vykonávať činnosť na DOVP?
    Mám takúto paralelnú DVP + PP. Volal som na Soc. príslušnej prac., ktorej firma-zamestnávateľ patrí a po chvíľke tápania sme sa dohodli na osobitnom RL. V prílohe je r.č. zamestnanca 2x. Je to aj prehľadnejšie, aj soft (MRP) tak pracuje. Odporúčam zopakovať môj postup.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    V NR je to jednoznačne tak ako aj uvádza Strelec, zamestnanca je potrebné prihlásiť ako dohodára a nanovo vyplniť RL a odoslať do SP.
    Na margo súbehu, by som však chcela uviesť, že netreba zabúdať na §224 ods.2 písm. c a t.j. , že by hod. mzda zamestnanca na dohodu nemala byť vyššia ako na TPP... inak je to porušovanie a v prípade kontroly s tým budú problémy....
    ja to aj u nás vravím.... ale.... vraj niektoré firmy majú na to vyčlenené peniaze a v prípade kontroly sa im vraj oplatí radšej zaplatiť pokutu ako odvody ..... nuž.....

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Bionda
    V NR je to jednoznačne tak ako aj uvádza Strelec, zamestnanca je potrebné prihlásiť ako dohodára a nanovo vyplniť RL a odoslať do SP.
    Na margo súbehu, by som však chcela uviesť, že netreba zabúdať na §224 ods.2 písm. c a t.j. , že by hod. mzda zamestnanca na dohodu nemala byť vyššia ako na TPP... inak je to porušovanie a v prípade kontroly s tým budú problémy....
    ja to aj u nás vravím.... ale.... vraj niektoré firmy majú na to vyčlenené peniaze a v prípade kontroly sa im vraj oplatí radšej zaplatiť pokutu ako odvody ..... nuž.....
    Neboj s tým problémy nebudú! A a ni pokuta!

    Ahoj Hela

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Nuž Heli, len ak by si v tej istej f. zarábala napr. 10t na TPP a 15t na dohodu ...
    Nuž neviem, ale ja sa nebojím.... ja som ich upozornila , je to už na nich...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.