Zavrieť

Porady

Dobropis - dátum dodania

Poradíte, prosím?
Prišiel mi dobropis s dátumom dodania 31.01.2005, prijala som ho 09.02.2005. Kedy si ho uplatním v DPH? Program mi vyhadzuje deň, kedy som ho prijala,teda február 2005, je to správne? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Myslim si, ze to zalezi od Teba, kedy si ju zauctujes. Mozes si DPH uplatnit aj do januara 2005, t.j. do toho casu kym nepodas danove priznanie k DPH - teda 25.2.2005. Ale viaceri to uctuju vtedy, kedy faktura pride.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ahojte.Ja mám takýto problém:


    Evidujem v účtovníctve záväzok voči českej firme z roku 1997. Tento dodávateľ si sám dobropisoval túto faktúru v roku 2000 a nám ju zabudol doručiť - bolo to od neho milé nie? No a na moje vyžiadanie mi ten dobropis poslal. Teraz neviem, čo s tým. Môžem ju stornovať interným dokladom a priložiť k nej tento dobropis, aj keď je s dátumami roku 2000?

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    Gabr
    Poradíte, prosím?
    Prišiel mi dobropis s dátumom dodania 31.01.2005, prijala som ho 09.02.2005. Kedy si ho uplatním v DPH? Program mi vyhadzuje deň, kedy som ho prijala,teda február 2005, je to správne? ďakujem
    To isté robí aj mne.... tiež som to nechal na nasledujúci mesiac / dátum prijatia..../

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Haló!!!! Nikto nereaguje na moju otázku????

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Anonymka
    Ahojte.Ja mám takýto problém:


    Evidujem v účtovníctve záväzok voči českej firme z roku 1997. Tento dodávateľ si sám dobropisoval túto faktúru v roku 2000 a nám ju zabudol doručiť - bolo to od neho milé nie? No a na moje vyžiadanie mi ten dobropis poslal. Teraz neviem, čo s tým. Môžem ju stornovať interným dokladom a priložiť k nej tento dobropis, aj keď je s dátumami roku 2000?
    Ja by som to tak urobila, no čo iné s tým. Netráp sa s tým, veď to bude Tvoj výnos a to Ti daniari nenapadnú. A máš okolo toho korešpondenciu, že si sa to dozvedela až teraz. To bude OK

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Vďaka. A aký účet by si použila pri storne?

    Dobropis - dátum dodania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.