Zavrieť

Porady

mzda pri dotácii

chcela by som sa spýtať, či je zamestnával povinný dávať určitú výšku mzdy ak poberá dotáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    petula2005 Pozri príspevok
    chcela by som sa spýtať, či je zamestnával povinný dávať určitú výšku mzdy ak poberá dotáciu.
    Ak zamestnávateľ poberá dotáciu na zamestnanca a podpísal nejakú dohodu, tak postupuje podľa nej. Ak nie je v dohode stanovená povinná výška mzdy, tak postupuje v zmysle Zákonníka práce a v zmysle Zákona o minimálnej mzde.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Podľa neurčitej otázky dedukujem, že sa možno jedná o príspevok na zamestnanca, ktorý bol dlhodobo nezamestnaný a príspevok je z ÚPSVaR, zamestnávateľ je povinný postupovať v zmysle uzatvorenej zmluvy, ostatné tak ako odpovede predomnou.
    presne tak je to príspevok na zamestnanca,ktorý bol dlhodobo nezamestnaný.potom bol na absolventskej praxi a na základe tejte praxe vznikla dotácia z UPSVaR.zaujímalo by ma, či v nejakej dohode s UP je stanovená aj výška mzdy,ktorú je zamestnávatel povinný vyplácať zamestnancovi.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    petula2005 Pozri príspevok
    presne tak je to príspevok na zamestnanca,ktorý bol dlhodobo nezamestnaný.potom bol na absolventskej praxi a na základe tejte praxe vznikla dotácia z UPSVaR.zaujímalo by ma, či v nejakej dohode s UP je stanovená aj výška mzdy,ktorú je zamestnávatel povinný vyplácať zamestnancovi.
    V príspevku č. 2 ti Anja111 odpovedala :
    Ak zamestnávateľ poberá dotáciu na zamestnanca a podpísal nejakú dohodu, tak postupuje podľa nej. Ak nie je v dohode stanovená povinná výška mzdy, tak postupuje v zmysle Zákonníka práce a v zmysle Zákona o minimálnej mzde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.